Betrayal at Krondor (PC) Betrayal at Krondor (PC) Betrayal at Krondor (PC) Betrayal at Krondor (PC) Betrayal at Krondor (PC) Betrayal at Krondor (PC) Betrayal at Krondor (PC) Betrayal at Krondor (PC) Betrayal at Krondor (PC)

Betrayal at Krondor

Wydania
1993( Box)
Ogólnie
FREEWARE, gra- klasyka, jedna z pierwszych, które pozwalały na w miarę swobodne podróże po świecie, oparta na dobrym scenariuszu znanego fantasty. Sierra w ramach reklamy jej nieoficjalnego sequela (Betrayal in Anatara) udostępniła grę za darmo! Ściągać i grać!
Widok
FPP
Walka
turówka
Recenzje
JRK
Autor: JRK
08.09.2001

Gra powstała na podstawie scenariusza twórcy sagi o Krondorze: R.E.Feista- ostatni raz gdy grałem, to równolegle czytałem i było bardzo fajnie, byłem wtedy niezwykle dokładny i wycisnąłem z gry chyba wszystko. Tym razem mniej więcej w połowie zapał mnie opuścił, nie zwiedziłem wszystkiego, nie ukończyłem wszystkich subquestów. Mimo to jest to tytuł warty polecenia, każdy szanujący gracz powinien się z nim zapoznać. Zwłaszcza, że Sierra nadała grze status "Freeware", czyli można ją sobie ściągnąć z sieci całkowicie legalnie!

Plusy:
Fabuła, klimat, walki, zagadki logiczne, automapa.

Minusy:
Problem ze zwłokami wrogów -nie zawsze można je obszukać.

Widok:
FPP, możliwość pełnego obrotu, a do tego te otwarte przestrzenie! To był swego czasu prawdziwy przełom. Grafika nie odstrasza nawet dziś, choć bryłowate kształty mogą nieco drażnić.

Fabuła:
Kontynuacja serii książkowej, z tego też powodu bawiłem się bardzo dobrze. Na północy Królestwa znowu zaczyna się źle dziać, nowy przywódca Moredheli coś knuje, znowu pojawiają się Nightawki, a w środku tego wszystkiego jest młody, początkujący mag, rycerz, Jimmy Rączka i renegacki książę Moredheli.

Walka:
Izometr, turówka. Postacie są jakby zanimowanymi zdjęciami, są całkiem realne, plansza podzielona jest na niewidzialne pola szachownicy. Walki są prawdziwą przyjemnością, mimo iż wszystkie są przeprogramowane. Trzeba sporo kombinować, stąd skojarzenie z szachami. Ranne postacie zadają słabsze rany i mniej się poruszają.

Statystyki:
Postacie są już gotowe i zawsze te same, ale ma to swoje uzasadnienie w fabule -sterujemy przecież znanymi postaciami. Dobrym rozwiązaniem jest fakt, że współczynniki rosną w miarę ich używania. Gra podzielona została na rozdziały, w każdym sterujemy nieco innym zespołem (do trzech postaci maksymalnie) i nie mamy wpływu na jego wybór.

 

 

Ekwipunek:
System graficzny, ale mamy jedynie miejsca na broń (u magów pałka), zbroję i u wojowników kuszę -nie ma rysunku postaci. Trochę szkoda. Uzbrojenia nie jest za dużo, ale jest za to genialnie narysowane. Ekwipunek można dodatkowo potraktować olejami, trucizną, lub pobłogosławić w świątyniach.


Obrazki z gry:

Dodane: 19.04.2002, zmiany: 16.05.2021


Dodaj komentarz:

Pytanie kontrolne: kto tu rządzi?