Forum JRK's RPGs

Encyklopedia galaktyczna gier cRPG

Niedocenione tytuły rpg wszystkich generacji - Hidden Gems

Strona: 1

Autor Post
Użytkownik
Dołączył: Paź 2010
Posty: 199
Skąd: Wałcz
W każdym medium są te "znane i lubiane" marki i tytuły w których to cieniu siedzą często mniejsi, słabsi albo po prostu mniej wypromowani. Często giną w mrokach dziejów. Na szczęście nie wszystkie, niektóre zaś powracają dzięki internetowi czy nagłej popularności którejś z nowszych części. Coś takiego spotkało chociażby serię Shin Megami Tensei po sukcesie trzeciej i czwartej Persony. Albo spóźnione ale zasłużone uwielbienie dla dwóch pierwszych Suikodenów lata po ich wydaniu, które zostały wypromowane dzięki internetowi.

Do czego zmierzam? A no właśnie chciałbym Was prosić abyście się podzielili grami które według Was zasługują na więcej uznania i większego rozgłosu. Ja również się podzielę swoimi typami, część z racji tematyki strony wcale nie jest dla Nas tak mało znana jak dla ogółu graczy.

Pierwszy tytuł to Lufia Legend Returns, która pechowo wyszła w czasach gdy GBA zdobywał popularność więc nie mogła rozwinąć skrzydeł. A szkoda, bo to był klasowy rpg na GBC. Długi, wciągający i oferujący świetną oprawę A/V. Dungeony były specyficzne zwłaszcza dla ludzi którzy znali poprzednie odsłony. Ale niefortunnie premiera GBA przyćmiła szansę tej gry, oraz fakt iż Gameboy był kojarzony z Pokemonami a Lufia nic wspólnego z takim typem gry nie miała.

Drugi tytuł, znany wielu to Mana Khemia na PS2. Rewelacyjny system craftingu i powiązany z nim rozwój postaci. Klasyczne ale również nowatorskie podejście do walk turowych. Budowanie relacji między postaciami. Świetne ich przedstawienie, wraz z niebanalną fabułą stworzyły wybuchową mieszankę. Cóż to skoro gra wygląda jak budżetówka i w konkurencji z powiedzmy FF XII dla casualowego gracza wygląda jak dziwna japońska popierdółka. Szkoda że Mana Khemia jest moim skromnym zdaniem mocno niedoceniona, bo na to szczerze zasługuje

Trzeci tytuł(i ostatni póki co) to The Granstream Saga na PSX. Jeden z pierwszych w pełni trójwymiarowych rpgów, tytuł wypełniony po brzegi świetnymi wstawkami anime oraz oferujący wciągającą fabułę pełną zaskakujących zwrotów. Jednak wielu widziało tylko brak modeli twarzy, w grze w której w końcu akcja dzieje się od góry. No i MGS też nie miał twarzy i jakoś nikt nie płakał. Sam system nie był niczym wybitnym to jednak gra dzięki fabule wciągała potężnie. Niefortunnie to była era FF VII i wszyscy którzy w tamtych czasach próbowali sił przepadali z kretesem

To są moje trzy tytuły. Zapraszam jeszcze raz do podzielenia się Waszymi typami
Użytkownik
Dołączył: Paź 2014
Posty: 12
Skąd: Lubelskie
Napisałem o tej gierce na swoim forum, ale specjalnie dla was wstawię to i tu. Mianowicie nawiązuje do jRPG na platformę java telefonów komórkowych pt. Heroes Lore: Wind of Soltia. Historia o bohaterach Soltii, którzy to tworzą dość fajne trio. Gra opowiadam nam o losach każdej z tych trzech osób, oczami tych trzech postaci. Gra opowiada nam o tytanach, i przywoływaczach, na których ci pierwsi żerują, gdy nasz bohater odkrywa czym są owi tytani, i jakie są konsekwencje przebywania ich w jego świecie postanawia się przeciwstawić panującym tu zasadom.
Ot co, wydaje się to dość... nudne? Może i się wydaje, jednak to tak naprawdę wspaniały jRPG na platformę java, którego nie można przeoczyć!
Obraz wysłany przez użytkownika
_______________
„Może ten świat nie jest realny, ale tutaj przynajmniej czuję, że żyję.” – Kirito.
Użytkownik
Dołączył: Paź 2010
Posty: 199
Skąd: Wałcz
Ozzaku napisał(a)
Napisałem o tej gierce na swoim forum, ale specjalnie dla was wstawię to i tu. Mianowicie nawiązuje do jRPG na platformę java telefonów komórkowych pt. Heroes Lore: Wind of Soltia. Historia o bohaterach Soltii, którzy to tworzą dość fajne trio. Gra opowiadam nam o losach każdej z tych trzech osób, oczami tych trzech postaci. Gra opowiada nam o tytanach, i przywoływaczach, na których ci pierwsi żerują, gdy nasz bohater odkrywa czym są owi tytani, i jakie są konsekwencje przebywania ich w jego świecie postanawia się przeciwstawić panującym tu zasadom.
Ot co, wydaje się to dość... nudne? Może i się wydaje, jednak to tak naprawdę wspaniały jRPG na platformę java, którego nie można przeoczyć!
Obraz wysłany przez użytkownika


Grałem w to :) Dobry tytuł a jak na javę to wręcz wybitny.
Użytkownik
Dołączył: Paź 2014
Posty: 12
Skąd: Lubelskie
Moja ulubiona gra na tą platformę, szkoda tylko że po tym jak ją kiedyś przeszedłem ktoś na necie stworzył wersję z nieśmiertelnym życiem, bo to psuje całą grę >____>
_______________
„Może ten świat nie jest realny, ale tutaj przynajmniej czuję, że żyję.” – Kirito.
Użytkownik
Dołączył: Lut 2014
Posty: 44
Skąd: słoneczne południe
Mi się bardzo podobał Alpha Protocol, który oceny dostał co najwyżej średniawe. Pierwsze minuty są tak wybitne, że zastanawiałem się czy to aby nie jest Mass Effect nieudolnie przekonwertowany na PS2 ;) ale potem, kiedy fabuła się rozkręci, jest już tylko lepiej- postaci z jajem, duża swoboda podejmowania decyzji i fajny szpiegowski klimacik dają radę.
_______________
Obraz wysłany przez użytkownika
Użytkownik
Dołączył: Maj 2008
Posty: 817
Skąd: Zabrze
Cała seria Lufia to jedne z najbardziej niedocenianych jRPG wszechczasów :) W część na GBC jakimś cudem jeszcze nie grałem. Zachęciłeś mnie też Venra do obczajenia Granstream Saga, zawsze omijałem ze względu na oceny, a tu proszę.

Teraz potrafię sobie przypomnieć tylko jeden hidden gem - Mega Man Legends. Tu pragnę jednak zaznaczyć, że ostatnio w ten tytuł grałem kilkanaście lat temu i naprawdę sporo mogło się zmienić. Chyba niedługo z tej okazji go sobie odświeżę :) Tak czy siak gra zdecydowanie nie była taka zła, jak "recenzja" na stronie ją opisuje, a po przełknięciu średniawej oprawy i lekkich problemów z kamerą gra rozkręca się do bardzo fajnego action-adventure z elementami rpg. To taki Tomb Raider/Zeldoklon w przystępniejszym wydaniu.
_______________
Nintendo Wii U * PlayStation3 slim 160GB * Xbox 360Slim 250GB * Nintendo Wii * Nintendo DS classic * GameCube * PlayStation2 fat * PSone *SNES* *NES*

NNID: Spawara | Steam: Spawara
Obraz wysłany przez użytkownika
Obraz wysłany przez użytkownika

Strona: 1

Forum JRK's RPGs działa pod kontrolą UseBB 1