Battle B-Daman: Fire Spirits!
Wydania
2006()
Ogólnie
Gra oparta na (podobno) popularnym anime o walkach robotów. RPG w tym tyle co kot napłakał (chociaż współczynniki i rozbudowana robotów są bardzo zacne) - wszystko sprowadza się głównie do zręcznościowej walki w zbijanego z przeciwnikami.
Widok
w walce - FPP
Walka
zręcznościówka

RECENZJA

Pierwsza gra oparta na znanym anime B-Daman. Gra jest bardzo realistyczna i podczas walk, które będziemy staczać można poczuć się jak prawdziwy wojownik walczący o swoją pozycję. Battle B-Daman to na dodatek gra w której spotkamy wszystkie znane postacie z anime, ale bez obaw - jest dobra dla wszystkich, nie tylko dla fanów B-Damanów, ale też dla tych którzy nie mają o tym pojęcia.

Fabuła:
Wcielamy się w znanego chłopaka z anime, Yamato Delgato z kocim pyszczkiem. Jego celem jest zostanie B-Damistrzem, ale by nim zostać musi stoczyć setki (dosłownie) pojedynków. Pomagać mu w tym będą przyjaciele znani z anime, jak Matka Yamato bądź Koci mistrz Armada.

Rozgrywka:
Na początku gry mamy mały samouczek, dostajemy informacje jak sterować podczas walki. Po paru minutach, gdy już załapiemy o co chodzi, przenosimy się na dziki zachód, gdzie oglądamy pierwsze gadki postaci, następnie otrzymujemy pierwszego B-Damana, a właściwie jego szkielet i jedną część (głowę) i wreszcie ruszamy do boju. Po pewnym czasie i pokonaniu kilku ‘złych’ musimy udać się na poszukiwania pozostałych części Kobaltowego Ostrza (naszego głównego B-Damana), aby dostać się na wielki turniej. Poruszanie się po mieście jest dość nudne, gdyż wybieramy odpowiednią komendę, a następnie miejsce w mieście gdzie chcemy się udać. Poruszanie się na mapie świata jest dokładnie takie same, więc żadnych niespodzianek podróżując z miejsca do miejsca nie uświadczymy. Na szczęście w grze mamy swobodę co do B-Damanów, gdyż wcale nie musimy ciągle walczyć Kobaltowym Ostrzem. Mamy możliwość kupowania części do złożenia nowych B-Damanów oraz części którymi możemy je ulepszyć. Wielkim plusem gry są różne jej tryby, nie musimy tylko i wyłącznie zajmować się wątkiem fabularnym, możemy również zagrać w Free Battle, bądź pograć ze znajomym 1v1.

Walka:
Jest chyba największym plusem gry, każda bitwa odbywa się na stole - po jednej stronie stoimy my, po drugiej przeciwnik, widzimy tylko kontur naszego B-Damana oraz robota przeciwnika, czekamy aż skończy się odliczanie i zaczynamy. Na początku mamy pełny magazynek czyli 2 kulki (można potem zwiększyć pojemność magazynka), naszym celem jest robot przeciwnika, nasze strzały muszą być bardzo szybkie i precyzyjne, inaczej wrogi B-Daman zrobi unik, a my sami oberwiemy. Unikanie kul przeciwnika i próby trafienia go jest naprawdę bardzo wciągające. Ale gdyby taka bitwa się komuś znudziła, został wprowadzony do gry jeszcze jeden typ bitwy robotów, mianowicie ‘Invasion’. Tutaj musimy celować w trójkąt na środku stołu, tak by wyszedł za linię przeciwnika, jest to naprawdę bardzo trudne, gdyż co chwilę brakuje nam kul i musimy naładować magazynek.

Grafika:
Nie wykorzystuje może w pełni możliwości GBA, ale osobiście mi się podoba, wszystko jest kolorowe, postacie też ładnie wykonane zresztą tak jak i walki. Ogółem grafika jest ładna.

Muzyka:
Szczerze mówiąc mnie nie zachwyciła, ale gra jest na tyle dynamiczna i tak często zmieniamy lokacje, że muzyka nie nudzi, zaś w walkach muzyka jest idealna.

Podsumowanie:
Gra jest naprawdę bardzo dobra, na pewno spodoba się wszystkim fanom B-Daman ale i innym. Walki są wciągające, muzyka miła dla ucha, niektóre scenki mogą naprawdę rozśmieszyć, a i fabuła jest nienajgorsza. Jedynym minusem jest chyba długość gry, niestety można ją przejść w parę godzin.

Moja ocena: 4/5


Autor: 4


Obrazki z gry:
Po lewej menu oraz poruszanie się po mieście, po prawej mapa świata. Po lewej menu oraz poruszanie się po mieście, po prawej mapa świata. Walka! Aż się moja kula zapaliła. Walka! Aż się moja kula zapaliła. Wybór przeciwnika i sklep. Wybór przeciwnika i sklep. Ach ta mina mówi wszystko! Ach ta mina mówi wszystko! No i oczywiście statystyki B-Dagracza i części robotów. No i oczywiście statystyki B-Dagracza i części robotów.

Dodane: 23.11.2006, zmiany: 21.11.2013Dodaj komentarz:

Pytanie kontrolne: kto tu rządzi?
Aby być podpisanym wlasnym nickiem, zarejestruj i zaloguj się na forum.