Lord of The Rings (The): The Fellowship of The Ring
Wydania
2002()
Ogólnie
Rpg oparty na popularnej książce (a może raczej na jeszcze popularniejszym ostatnimi czasy filmie na jej podstawie). Niestety- autorzy pasożytując na elektryzującym tytule stworzyli kaszanę :(
Widok
Izometr

RECENZJA

Oto pierwsza z serii gra o pierścieniach na GBA. Zapowiadał się bardzo dobry tytuł, ale chyba nic z tego nie będzie ...

Fabuła
Jak większość już wie zaczynamy w małym mieście hobbitów - Hobbitonie. Najstarszy z mieszkańców obchodzi swoje kolejne urodziny. Wykorzystując moc pierścienia znika i urywa się z przyjęcia. Znajduje go jednak Gandalf i niemal siłą odbiera mu pierścień by przekazać go Frodo. Ma on za zadanie zniszczyć pierścień, ale okazuje się, że wcale nie jest to takie łatwe ... Tutaj właśnie kontrolę przejmujemy my. Fabuła nie jest do końca zgodna z książką, czy choćby filmem, gdyż brakuje niektórych elementów.

Postacie
Jest to chyba największy plus tej gry, bo postaci jest aż 10. W dowolnym momencie możemy zmienić postać, którą kierujemy. Musi to być jednak postać dołączona wcześniej do naszego teamu. Do wyboru mamy niemal wszystkich bohaterów- zaczynając na Frodo przez Aragorana aż do Gandalfa.

Muzyka i dźwięki
Następny plus tej gry. Muzyka jest bardzo ładna i pasuje do klimatu Władcy Pierścieni. Co do dźwięków to nie jest najlepiej. Nie słychać np. jak poruszają się postaci.

Grafika
No i tutaj byłem dopiero niemile zaskoczony. Wiedząc, że jest to tytuł o pierścionkach, który robił i robi niezłą furorę spodziewałem się baśniowej grafiki i dużej szczegółowości. Okazało się jednak, że grafika nie jest szczegółowa (moim zdaniem aż do bólu). Co do ilości kolorów to już nie myliłem się. Jest ich cała masa! No i trzeba jeszcze wspomnieć o animacji postaci - jest dopracowana do maksimum (ale i tak uważam, że nie usprawiedliwia to braku szczegółowości).

Ekwipunek i statusy
Trochę tego mało :(. Statusu mamy tylko jedno malutkie okienko, gdzie możemy dowiedzieć się o sile naszych bohaterów, ich HP, imieniu oraz zobaczyć fotkę. Ekwipunek? Mamy 6 pól na przedmioty [zarówno broni, armorów jak i przedmiotów leczących. Co do postaci to mają one miejsce na buty, zbroję, hełm, broń i tarczę. Znajdziemy tu również informację na temat posiadanej przez nas ilości złota.

Nie polecam tej gry nikomu poza zagorzałymi fanami Tolkiena i Władcy Pierścieni. Inni nie mają tu czego szukać :(.

Zgodność fabuły 3/6
Ilość postaci 6/6
Muzyka i dźwięki 4+/6
Grafika 3/6
Ekwipunek i statusy 4/6

Ocena ogólna : 4-/6


Autor: 3


Obrazki z gry:
Lord of The Rings (The): The Fellowship of The Ring (GBA) Lord of The Rings (The): The Fellowship of The Ring (GBA) Tylko popatrzcie na te mordki postaci- brrr :( Tylko popatrzcie na te mordki postaci- brrr :( Graficznie jest cienko, nie ma co tego ukrywać. Graficznie jest cienko, nie ma co tego ukrywać.

Dodane: 28.05.2003, zmiany: 21.11.2013Dodaj komentarz:

Pytanie kontrolne: kto tu rządzi?
Aby być podpisanym wlasnym nickiem, zarejestruj i zaloguj się na forum.