Legend of Zelda (The): A Link to The Past: Four Swords
Zelda no Densetsu: Kamigami no Triforce + Yotsu no Tsurugi (JAP)
The Legend of Zelda 3
Wydania
2002()
2003()
Ogólnie
2002, elf Link znany z serii gier Zelda zawitał (jak to było do przewidzenia_ również na GameBoy Advance. Równo po latach wydana została bowiem na GBA ponownie trzecia część jego przygód (poprzednio na SNES). Gra to prosta action- rpg, która ledwo się łapie do kategori rpg. Ciekawostką jest opcja multiplayer, pozwalająca na jednoczesną grę 4 posiadaczom konsolek.
Widok
Izometr, z zachwianą perspektywą.
Walka
Czas rzeczywisty, zręcznościówka.

RECENZJA

The Legend Of Zelda: Four Swords to jedna z lepszych gier, które miałem przyjemność sprawdzić na moim GBA. Jestem fanem Zeldy już od jakiegoś czasu i bardzo napaliłem się na to wydanie. Ta sama, stara, dobra gra z Super Nintendo... Już to mi wystarczyło, ale okazało się, że jest jeszcze wiele smaczków, o których nie wiedziałem. A o co mi chodzi możecie przeczytać poniżej :]

Główne zmiany jakie wprowadzono to:
-całkiem nowy tryb gry (Four Swords)
-niektóre lokacje zostały zretuszowane
-za pomocą miecza i łuku można teraz niszczyć przedmioty
-teraz nie słyszymy cięcia miecza lecz okrzyk "hayah" z wersji na Nintendo 64
-jeden dodatkowy quest
-dodatkowe podziemia dla tych którzy ukończyli normalną grę i "Cztery Miecze"

Oczywiście jest ich o wiele więcej, ale są to te, które najbardziej rzucają się w oczy. Poza tym nie jestem pewien czy chcecie aby wszystko wymieniać, to naprawdę długa lista :P Grę polecam wszystkim, a w szczególności fanom serii. Jeśli jeszcze nim nie jesteś... Radzę szybko to zmienić ;)

Fabuła:
Pewnej nocy dostajemy wiadomość od uwięzionej księżniczki, następnie czym prędzej wyruszamy z odsieczą. Przybywamy za późno, ale zostajemy wciągnięci w wir niesamowitych wydarzeń i nasza misja powoli zaczyna się zmieniać... Musimy uratować królestwo Hyrule! Ale co to?! Jesteśmy poszukiwani! Oj, nie będzie łatwo.

Grafika:
Cud, miód i orzeszki. Tak pięknej grafiki dawno już nie widziałem, szokujące jest to, że wszystko dzieje się na tak małej maszynce! Ścięty krzak powoli pada na ziemie, podniesiona przez nas skała zostawia ślad na ziemi, krople deszczu kapią na ziemię, znudzeni strażnicy zauważają nas i szybko biegną w naszą stronę. To co dzieje się na ekraniku wprost zwala z nóg.

Dźwięk:
Piękna muzyka. Do tego dochodzą szum deszczu, odgłosy broni i masa innych dźwięków. Słychać przyłożenie programistów do gry!

Grywalność:
Dla przeciętnego gracza przejście gry to jakieś czterdzieści godzin, zdobycie wszystkich sekretów to drugie tyle. No i oczywiście wspaniały tryb multiplayer, którego nie zdążyłem sprawdzić. Przepraszam :] Ztego co słyszałem to jest naprawdę fajny i zapewnia wiele godzin gry, no i jest masa sekretów. Czy mówiłem już o sekretach? :)

Podsumowanie:
Kupować ludzie, kupować! Nie żałuję pieniędzy wydanych na tą grę i jestem pewien, że wy też nie będziecie! To jedna z tych gier dla których warto mieć GBA!

Zalety:
Długo by wymieniać.

Wady:
Brak :P

Moja ocena: 5/5


Autor: 5


Obrazki z gry:
Kadry z intro- po lewej Four Swords, po prawej Link to The Past/ Kadry z intro- po lewej Four Swords, po prawej Link to The Past/ Zaczynamy naszą przygodę! Zaczynamy naszą przygodę! Po prawej- pomocna w nawigacji mapka okolicy. Po prawej- pomocna w nawigacji mapka okolicy. Walki- w podziemiach i w deszczu :) Walki- w podziemiach i w deszczu :) Legend of Zelda (The): A Link to The Past: Four Swords (GBA)

Dodane: 25.01.2003, zmiany: 21.11.2013Dodaj komentarz:

Pytanie kontrolne: kto tu rządzi?
Aby być podpisanym wlasnym nickiem, zarejestruj i zaloguj się na forum.