Sword & Poker
Wydania
2010()
Ogólnie
Kolejna wariacja na temat puzzle questa (a przynajmniej jego idei łączenia rpg i gry logicznej) - tym razem walczymy za pomocą kart do pokera.
Widok
?
Walka
turówka

RECENZJA

Widzieliśmy już różne połączenia gier RPG. A to z grą FPP, a to ze strategią, ba nawet trafiły nam się hybrydy z grami logicznymi. Czy da się w tym wypadku zrobić kolejną mutacje i to zrobić to dobrze? Gra Sword and Poker wrzuca nas, czyli naszego śmiałka którego poczynaniami sterujemy do lochów, na końcu których czai się ten zły, najgorszy czyli "Pan Chaosu". Nasze zadanie to odzyskać "Kamień Stworzenia", a naszym pragnieniem jest tak naprawdę przetrwać w przeciwieństwie do tych którzy zawiedli przed nami. Mniejsza o fabularne zawiłośc,i bo ich tu nie ma, a gra to tak naprawdę przejście od walki do walki tylko aby nabić wyższy poziom doświadczenia, zebrać odpowiedni sprzęt i być gotowym stawić czoła ostatecznemu przeciwnikowi.

Podziemia podzielone są na piętra, na których znajduje się kilka pomieszczeń. W owych pomieszczeniach znajdują się albo przeciwnicy albo skrzynki z fantami albo jedno i drugie naraz. Dla naszego rozeznania rozkład pomieszczeń oraz przeciwników jest od razu widoczny i nie ma żadnych niemiłych niespodzianek.

Początkowo raz, a później odpowiednio więcej, mamy możliwość odnowienia swojego życia o kryształy. Kryształy owe zdobywamy po pokonaniu przeciwników, ukończeniu piętra oraz ze znalezionych i przywłaszczonych skrzynek.

Walka to ciekawe połączenie gry RPG (bo liczą się nasze statystyki oraz posiadane bronie) i zasad pokera, ponieważ wynik starcia zależy od tego jak ułożymy karty, aby zadać przeciwnikowi odpowiednio duże straty w zdrowiu. Walczymy do upadłego, czyli do momentu gdy albo my albo przeciwnik zostaniemy bez monet reprezentujących tutaj stan naszego zdrowia. Odpowiednio układając karty jesteśmy w stanie zadać potężne straty przeciwnikowi, o czym warto pamiętać podczas "mrożącej krew w żyłach" walki. Opis statystyk naszej postaci, to nic innego jak obrażenia jakie dane ataki (czyli ułożenia kart) są w stanie zadać potworom.

Grafika i muzyka są na dosyć przeciętnym poziomie (choć grafiki potworków i nasza są przyjemne), ale gra stawia bardziej na swoja oryginalność i przyjemność w układaniu kart.

Polecić czy nie - oto jest pytanie? Ciężko na nie odpowiedzieć, gdyż jeśli jesteś zatwardziałym graczem RPG to i tak nie masz co w niej szukać, za to przypuszczam że gracze, którzy z grami RPG nie maja do czynienia, a szukają szybkiej i przyjemnej gry która jest o "czymś innym" powinni się nią zainteresować.

Moja ocena: 5/10

Tekst dostępny również na: http://blog.kypq.net/


Autor: 3


Obrazki z gry:
No proszę, jakaś historia nawet jest. Rozkład lochów widoczny od razu. Cobyśmy wiedzieli o co się bijemy. A to pole walki. Takiego jeszcze nie widziałem :). Współczynniki - od naszej broni zależą obrażenia. Wrogowie też mają owspółczynnikowanie.

Dodane: 26.02.2010, zmiany: 21.11.2013Dodaj komentarz:

Pytanie kontrolne: kto tu rządzi?
Aby być podpisanym wlasnym nickiem, zarejestruj i zaloguj się na forum.