Secret of The Cyclopes
The Dark Eye: Secret of The Cyclopes
Wydania
200?()
200?()
200?()
200?()
200?()
Ogólnie
Jak się okazuje, rpgowy system The Dark Eye (Die Schwartze Auge) jest bardzo popularny. Ukazują się kolejne książki, przygody i moduły, na PC wydane zostały 3 gry osadzone w tym uniwersum, teraz zaś rozpoczęła się inwazja na telefony komórkowe. Naliczyłem już kilkanaście rpgów z Darkiem Eyem w tytule, a mogę się założyć, że kolejne dołączą do nich już wkrótce.
Widok
izometr
Walka
turówka

RECENZJA

Ostatnimi czasy zapragnąłem zakupić sobie jakiegoś kolejnego rpg'a na komórkę, miałem jednak dość wszelkiej maści zręcznościówek podszywających się pod ten gatunek (patrz Might& Magic na komórki), zapragnąłem czegoś zacniejszego. Moje zainteresowania skierowały się w stronę serii gier The Dark Eye na podstawie zdobywającego coraz większą popularność systemu rpg pod tą samą nazwą. Moje poszukiwania okazały się bezowocne, gdyż żaden z serwisów które odwiedziłem nie oferował żadnej z gier z tejże serii na model mojej obecnej komórki (Motorola c650); nikt też nie odpowiadał na moje maile w tej sprawie. W końcu dzięki serwisowi Jabler który nie tylko jako jedyny odpowiedział na moje maile ale do tego udostępnił grę na mój model tel. możecie czytać dziś tę recenzję.

Fabuła:
Wszystko kręci się wokół potężnego naszyjnika składającego się z medalionów o wielkiej mocy, które w wyniku pewnych zdarzeń zostały rozsiane po całej krainie... naturalnie my musimy je odnaleźć, bo jak nie to będzie nieszczęście, jakaś tajemnicza sekta użyje je do mrocznych rytuałów. Niech wystarczą wam te delikatne szczegóły by zapoznać się z fabułą gry.

Rozgrywka:
Gdy zagrałem w grę nasunęły mi się silne skojarzenia z tzw. paragrafówkami, czyli innymi słowy sesjami rpg dla jednej osoby; ale żeby nie robić zamieszania podam bliższe szczegóły. Na początku tworzymy naszą postać wybierając z 14 postaci, niestety by zapoznać się z głębszymi szczegółami dot. danej postaci należy wypróbować każdą z nich bądź udać się na stronę gry (http://www.chromatrix.com/) i tam zaczerpnąć szczegółów. Każda postać opisana jest naprawdę ogromną liczbą współczynników (niektóre gry na Pc czy konsolę spaliłyby się ze wstydu widzące je) standardowe atrybuty typu siła, zręczność itp.; umiejętności w posługiwaniu się bronią; specjalne umiejętności bojowe; talenty jak choćby pływanie (wyjątkowo mocno przydatne w tej części gry), religioznawstwo, umiejętność przeżycia czy choćby krawiectwo czy gotowanie, naturalnie są też inne których nie wymieniłem.
Wszystkie te umiejętności przydadzą nam się podczas wszelkiej maści testów wykonywanych w trakcie gry, testy polegają na rzucie kostką 20ścienną, by zdać test musimy wyrzucić mniejszą ilość oczek niż statystyka do której test się odnosi np. gdy test wymaga siły której mamy 15 to musimy wyrzucić 15 lub mniej by go zdać, do tego dochodzą jeszcze inne rzeczy które zwiększą lub zmniejszą trudność (tj. liczbę oczek jaką mamy wyrzucić: np. test utrudniony o 2 będzie wymagał wyrzucenia minimum 13 przy wymaganej sile 15), jak np. trudność testu, czy też naturalnie talent do którego test się odnosi. Sama gra polega na dokonywaniu wyborów, po jakimś czasie będziemy musieli zdecydować co nasz bohater musi zrobić, odbije się to na jego dalszych losach.

Grafika/Muzyka:
Grafika w grze jest szczątkowa, praktycznie całość to tekst, od czasu do czasu pojawiają się w tekście obrazki pokazujące opisywaną sytuację. Muzyka ani inne dźwięki nie istnieje (przynajmniej na moim modelu telefonu).

Podsumowując:
Naprawdę godna polecenia gra, mimo iż nie jest długa to jej nieliniowość pozwala nam przejść ją kilka razy, dodatkowo po przejściu gry możemy zapisać naszego herosa na serwerze twórców i użyć go w innych grach serii (no mi akurat wyskakiwał tu jakiś error ale możliwe że to wina mojego telefonu, albo serwer twórców był obciążony). Nie żałuję wydanego grosza i polecam ją również wam.

Moja ocena: 5-/5


Autor: 5


Obrazki z gry:
I tak, wiem, że słyszeliście to już milion razy ;-) I tak, wiem, że słyszeliście to już milion razy ;-) Secret of The Cyclopes (Komórki (inne)) Secret of The Cyclopes (Komórki (inne)) Secret of The Cyclopes (Komórki (inne)) Secret of The Cyclopes (Komórki (inne)) Secret of The Cyclopes (Komórki (inne)) Secret of The Cyclopes (Komórki (inne)) Secret of The Cyclopes (Komórki (inne))

Dodane: 07.10.2006, zmiany: 21.11.2013Dodaj komentarz:

Pytanie kontrolne: kto tu rządzi?
Aby być podpisanym wlasnym nickiem, zarejestruj i zaloguj się na forum.