10000000
Wydania
2013( Steam)
Ogólnie
miszmasz gatunkowy, w zasadzie puzzle typu 'dopasuj 3' z delikatnymi elementami rpg
Widok
boczny
Walka
czas rzeczywisty, dopasuj 3

RECENZJA

Czasami potrzebujesz immersji, aby fabuła pozwoliła Ci pobyć na moment w innym świecie. Chcesz aby bohater gry stał się drugim Tobą albo poznawać niuanse jego psyche i patrzeć na dylematy moralne, które ma przed sobą. Pragniesz zakończenia (najlepiej kilku), które pozbawią Cię snu na kilka dni. No więc... Tego tu nie znajdziesz.

Mamy tu do czynienia z grą typu "dopasuj 3" w tej odmianie, gdzie przesuwamy całe wiersze i kolumny zamiast zamieniać miejscami konkretne pola. Po ustawieniu w pionowej albo poziomej linii 3 albo więcej pół z tym samym wizerunkiem powodujemy ich zniknięcie. Ot, cała metodologia grania w tego typu gry. Tutaj jednak wszystko odbywa się na bieżąco, bez podziału na tury. I ewidentnie czeka nas porażka - partia nie będzie trwać wiecznie, polegniemy. Rzecz w tym aby uzbierać te 10 milionów punktów przed porażką. Za pierwszym podejściem do tytułu - awykonalne. Ale, ale: co rozgrywkę możemy rozbudowywać lochy o salę treningową czy też różne zbrojownie czy też laboratorium z miksturami. Surowiec na rozbudowę gromadzimy poprzez dopasowania, naturalnie. Bo porażka oznacza tylko przerwę: złoto, surowce i przedmioty zachowujemy po rajdzie. Choć w przypadku przedmiotów warto pamiętać, że tylko na czas aktualnej sesji gry - po wyjściu z niej znikają z kieszeni. Za to rozbudowane instalacje czy też ulepszenie oręża czy nabycie przez postać pasywnych umiejętności pozostają. Wiem, brzmi to skomplikowanie, ale gra jest banalna w obsłudze i wymagająca jeżeli dążymy do mistrzostwa.

Grafika i dźwięk stylizowane na produkcje z lat 80 - tych. "Byle było wiadomo co jest czym" - zgadując zamysł grafika. "Może by tak coś poplumkało, tak kilka różnych kawałków" - dodał kompozytor muzyki. "Babciu, dlaczego masz takie duże oczy?" - zapytał Kapturek. A nie, to inna bajka, przepraszam... Fabułę właściwie to sobie możemy w szczegółach wymyśleć samodzielnie. Fajne jest wynajdowanie odniesień do gier fabularnych i reszty nerd-kultury. Ja tam się kilka razy uśmiechnąłem przy tym czy owym.

Jest to produkcja dobra jak ma się kwadrans wolnego czasu do kawy przed wyjściem rano z domu, albo ochotę na odprężenie się przy niezobowiązującej grze. Po to powstała ta gra i myślę, że cel realizuje sprawnie.

ZALETY:
+ Żarty dla wtajemniczonych
+ Prostota rozgrywki
+ Satysfakcja z rozbudowywania i rozwoju postaci
+ Ma osiągnięcia

WADY:
- Jeżeli bolą Cię ostentacyjnie pokazywane piksele...
- Brak aktywnie używanych umiejętności, jak choćby w grach serii Puzzle Quest
- Cena

Osoby, które grałyby w tę grę:
- Pitagoras
- John Locke
- William Wallace

Osoby, które nie grałyby w tę grę:
- Babilończyk Mani
- Tomasz Torquemada
- Vladimir Putin


Autor: 4


Obrazki z gry:
10000000 (PC) 10000000 (PC) 10000000 (PC) 10000000 (PC) 10000000 (PC) 10000000 (PC) 10000000 (PC) 10000000 (PC) 10000000 (PC) 10000000 (PC) 10000000 (PC)
/obrazki dostarczył JRK/

Dodane: 21.11.2013, zmiany: 21.08.2017Dodaj komentarz:

Pytanie kontrolne: kto tu rządzi?
Aby być podpisanym wlasnym nickiem, zarejestruj i zaloguj się na forum.