Ancients II: Approaching Evil
Wydania
1992()
Ogólnie
1992, wygląda na projekt domowej roboty, ale autorzy życzą sobie wpłat na ich konto. Potraktujmy to jako dobry dowcip, bo gra jest po prostu straszna :)
Widok
FPP, ruch wieży szachowej.
Walka
Turówka, statyczne obrazki.

RECENZJA

Kontynuacja wielkiego "hitu", jakim było Ancients1. Szczerze mówiąc, to nie wiem, dlaczego ktokolwiek miałby coś takiego publikować. Przychodzi mi tylko jedno usprawiedliwienie: kogoś to bardzo bawiło i nie wahał się tracić czasu na robienie takiej głupotki (coś jak moja praca nad tą stronką :).

Plusy:
Nie mogę nic wymyślić.

Minusy:
Brak automapy, kiepska grafika, małe okienko akcji.

Widok:
FPP, moim zdaniem mamy do dyspozycji zbyt małe okno akcji, pojawiły się za to podłoże i niebo/sufit. Bardzo ciężko jest jednak wyczuć przestrzeń, w lesie nie bardzo wiedziałem, czy mogę skręcić, czy obok mnie są przeszkody. Ogólnie nie jest wesoło, a cienka grafika dopełnia czary goryczy.

Fabuła:
Tytułowe Zło zbliża się. Powstrzymać je może tylko skompletowanie czterech części potężnego artefaktu. Nasza drużyna zostaje wezwana, by tego właśnie dokonać.

Walka:
Turówka, wrogowie pojawiają się znikąd i zawsze można liczyć, że pojawią się kolejni- nie można bowiem całkowicie oczyścić z nich terenów. Walk jest sporo i są dość schematyczne. Szybko robi się nudno, ale trzeba jednak przyznać, że system ten jest dość sprawny.

Statystyki:
Delikatne zmiany w stosunku do części pierwszej: mamy teraz kilka nowych rysunków postaci, tym razem do wyboru jest też więcej postaci- a dokładnie: 5 ras i 6 profesji. Współczynniki pozostały typowe, postacie tworzymy drogą ich losowania. Nasza drużyna liczy sobie 4 członków.

Ekwipunek:
Rysunek postaci z polami wokół niej- miejscami na przedmioty ekwipunku. Rysunki tych przedmiotów są mało wyraźne, ale samych broni, zbroi i dodatków jest całkiem sporo. Ogólnie więc nie jest aż tak źle.


Autor: 2


Obrazki z gry:
Ancients II: Approaching Evil (PC) Ekran tytułowy Witajcie w krainie paskud :) Ciężka walka z paskudnymi (graficznie też!) przeciwnikami. Klasyczne współczynniki. Schematyczny, ale nie taki zły ekran ekwipunku.

Dodane: 01.04.2002, zmiany: 21.11.2013Dodaj komentarz:

Pytanie kontrolne: kto tu rządzi?
Aby być podpisanym wlasnym nickiem, zarejestruj i zaloguj się na forum.