Egoboo
Wydania
2001()
Ogólnie
2001, freewarewy produkt, nie aktualizowany od grudnia 2001, autor zapowiada, że już nigdy w życiu nie ma zamiaru tworzyć gier :) Typ- action-rpg w 3D, z możliwością gry na kilku graczy. Pełna wersja gry była zamieszczona w CDA 1/2001.
Widok
3D, izometr
Walka
Zręcznościówka, czas rzeczywisty

RECENZJA

No więc tak. Gra ta nie jest właściwie RPG-iem, a platformówką 3D z elementami RPG-ie. Czyli a i owszem mamy tu jakieś statystyki, mamy też pieniądze za które możemy kupić różne rzeczy. Jednym słowem mamy wybór (choć może bardzo ubogi:). Możemy także wybrać broń i mamy magię co oznacza, że jest to świat fantasy. Tak w skrócie można opisać Egoboo pomimo, że gra nie jest zbytnio RPG-iem to wciągaaaaa.

Grafika
Cóż gra jak na taką małą ilość zajmowanego miejsca prezentuje śliczną trójwymiarową grafikę rodem z Nnintendo 64 (no możę trochę podrasowaną :)). Niestety w grze nie mamy możliwości zmiany rozdźielczości czy jasności (co jest dość denerwujące na początku i zresztą nie tylko na początku :)). Poza tym gra powinna dobrze chodzić na praktycznie każdym sprzęcie lepszym niż Pentium 200 i jakiś marny akceleratorek. Aha ważna sprawa- jeśli chcecie zobaczyć naprawdę piękną grafikę musicie mieć akcelerację 3D :(. Nie polecam grać bez akceleracji.

Dźwięk
Prezentuje się dużo gorzej. Jest bardzo ubogi (choć dobrze dopasowany), a brak muzyki jeszcze bardziej podkreśla tą ubogość. Hmm nie można mieć wszystkiego, gdy sięga się po darmowy produkt :(. Mimo wszystko jest różnica między uderzeniem pałką, a mieczem.

Fabuła
Co do fabuły za wiele nie powiem z jednego powodu tu zbytnio nie ma fabuły, a dlaczego hmm ściągnijcie sobię gre i sami zobaczcie. Chociaż niech będzie powiem :) otóż w grze jest kilka nie powiązanych zbytnio ze sobą przygód, które nie tworzą fabuły, choć jest krótka wiadomość na początku o czym jest ta gra (coś jakby log przed misją np. w C&C :)).

Podsumowanie
Cóż, gra nie jest może jakaś nie widomo jak dobra, ale ponieważ jest całkowicie darmowa to grzechem by było nie ściagnąć jej (przynajmniej dla tych którzy mają stałke, a dla zainteresowanych modemowców powiem tylko, że pełna wersja gry była w CDA nr 1/2001).

Moja ocena troszeczkę się różni od zwykłej, gdyż ogólnie nie liczy się tutaj najbardziej fabuła, a grywalność i grafika:) w końcu to nie jest do końca RPG.

Dźwięk-6
Grafika-8
Grywalność-8.5
Fabuła-5
Ogólnie-7.5


Autor: 4


Obrazki z gry:
Każdy obrazek pochodzi z innego scenariusza. W górnym lewym rogu- współczynniki. Gnomy mogą posługiwać się strzelbami! WOW :) BIedny zabity przestępca podczas nieudanej ucieczki... Egoboo (PC)

Dodane: 15.07.2003, zmiany: 21.11.2013Dodaj komentarz:

Pytanie kontrolne: kto tu rządzi?
Aby być podpisanym wlasnym nickiem, zarejestruj i zaloguj się na forum.