Book of Three (The)
Ogólnie
CRPG fantasy w klimatach celtyckich, na podstawie ksišżki Lloyda Alexandra pod tym samym tytułem, wydanej w 1964r.

RECENZJA

Jak napisał twórca (tfurca przez duże T ^_^) strony miałem w dziale rpgmakera co jakiś czas coś robić. Niestety przez miesiąc musiałem obejść się bez komputera :(, więc nic nie mogłem napisać. Teraz trzeba by to trochę nadrobić, gdyż już kilka gier z tego spisu przeszedłem. Na pierwszy ogień weźmy gierkę The Book of Three, jak się domyślam po screenie tytułowym, jest to chyba na podstawie jakiejś książki Lloyda Alexandra. Dosyć ciekawy świat gry jest oparty na mitologii celtyckiej, zatem i książka pewnie jest taka :), chciałbym ją kiedyś przeczytać i stwierdzić czy Lysander86 (czyli autor tej gierki) wiernie wszystko odzwierciedlił. Nie mogę się oprzeć wrażeniu, że są też jakieś następne tomy tej książki.

Nasz wielce poważany i szlachetny zawód jaki mieliśmy na początku gry (Assistant Pig Keeper) w końcu nam się znudził i wyruszyliśmy na zwiedzanie świata. Po tym jak uwolniliśmy zło z pewnej książki po prostu nie było innego wyjścia- musieliśmy to zrobić i naprawić nasz błąd. Reszta to już historia, jak to mówią. Czy tego dokonamy to już zależy od nas. Największy problem w grze to fakt, że niektóre potwory są właściwie nieśmiertelne, chyba że mamy przy sobie pewien Talisman- ale i tak jest je zabić wtedy dość ciężko. Mamy wtedy na to 3 tury, bo inaczej odnawiają swoją energię do maxymalnego poziomu. Te stwory to Cauldron-Born, nie ma sensu z nimi walczyć, lepiej od razu uciekać.

Jeszcze jedno, jeśli chodzi o ekwipunek- przedmiotów jest trochę za dużo rodzajów, można było ich nie robić aż tyle, tym bardziej, że niewiele się od siebie różnią (chodzi mi o te zwiększające HP, MP itp. Ciekawsze są artefakty, przedmioty widziane z gwiazdką w inventory i z nawiasem kwadratowym jaka postać może go używać.

Przyłącza się też do nas czasami jakiś stwór z mitologii celtyckiej, który nam trochę pomaga. M.in robi coś takiego, że przywołuje sklep w miejscu gdzie się znajduje, oczywiście muszą być spełnione pewne warunki żeby ten sklep mógł się tam znaleźć.

Poza Magią snów, o której wspomniałem w tabelce powyżej jest też inny rodzaj magii dla drugiej postaci. Zbiera ona (nie mam sejwu pod ręką więc nie mam jak sprawdzić, a pamięć już trochę szwankuje) tak jakby energię żywiołów w pewnych miejscach i wten sposób zwiększa swoją moc. I teraz to już naprawdę wszystko ;)


Autor: 3


Obrazki z gry:
Cóż za sielska atmosfera... Obóz i mapa świata. Boss i Statystyki Ten obrazek po prawej to jeden z kluczowych i ciekawszych momentów w grze. Book of Three (The) (RPG Maker)

Dodane: 09.02.2004, zmiany: 21.11.2013Dodaj komentarz:

Pytanie kontrolne: kto tu rządzi?
Aby być podpisanym wlasnym nickiem, zarejestruj i zaloguj się na forum.