Czasoprzestrzeń (PL)
Ogólnie
cRPG fantasy, polska bardzo rozbudowana produkcja- doczekała się też kontynuacji!

RECENZJA

Uff!!! Przeszedłem to!!! Gra jest super. Chociaż jest bardzo długa i trudna, ale jest też niesamowicie wciągająca. Jest też bardzo dużo nieprzewidzianych zwrotów akcji. Wersja do ściągnięcia zajmuje 40 MB, a po rozpakowaniu robi się z tego 101 MB. Niewiele jest gier na RPGMakera zajmujących aż tak dużo, aczkolwiek są gry przekraczające 50MB po rozpakowaniu. W grę wpakowano w sumie 438 map, jak na RPGMakera to ogromna ilość.

Fabuła
Nagle na świecie pojawia się straszny potwór, który wszystko niszczy. Pewien mędrzec wysyła naszych bohaterów w przeszłość, aby mogli pokonać potwora, kiedy nie był jeszcze aż taki silny. W przeszłości dołączają się do nich jeszcze inni towarzysze i nasza kompania się powiększa. Niestety nie jest tak łatwo znaleźć Kardiana w przeszłości. Poza tym okazuje się, że potwór również przeniósł się w czasie i zbiera Mroczną Energię, aby stać się jeszcze bardziej potężny. Jedynym ratunkiem i sposobem na pokonanie go może być znalezienie Dobrej Energii zwanej Seją. W czym oczywiście słudzy ciemności starają się nam przeszkodzić na wszystkie możliwe sposoby. Łącznie z podstawieniem zdrajcy do naszych szeregów. Nie tak łatwo jest zabić złych, a dobre postacie również mogą zginąć w czasie gry.

Grafika i muzyka
Gra zawiera całą masę chipsetów i charsetów z bardziej znanych gierek, dzięki czemu zawsze widzimy coś znajomego z innych gier. Miejsca są bardzo kolorowe, przez co można podziwiać ich piękno. Oprócz tego są też własne motywy stworzone przez twórcę gry, jednak nie podobają mi się zbytnio obrazki potworków, tylko ich nazwy jeszcze mogą być. Jest dużo fajnej muzyki z gierek na snesa (dużo muzyki z Lufii - Wow).

Opis nie byłby obiektowny gdybym nie napisał też o złych stronach gry. Aaargh, ach te błedy ortograficzne i literówki, prof. Jan Miodek miałby dużo do powiedzenia chyba ^_^. No cóż widocznie autor postawił bardziej na fabułę gry i tej nie mam nic do zarzucenia.

Współczynników swoich nie będę dawał screenu bo widok nie odbiega od innych produkcji w rpgmakerze, tyle tylko, że przedmioty są inne. Lepiej dać więcej ciekawwszych screenów. Poza tym gdyby ktoś się zgubił to mapka świata gry jest dostępna na stronie twórcy gry. Co Wam jeszcze mogę powiedzieć, żeby Was zachęcić. Po prostu zacznijcie w nią grać. Gra mnie przez cały czas zaskakiwała i nigdy nie wiedziałem co będzie dalej. Epizod z księżycem zwalił mnie z nóg. To było niezłe posunięcie. Bardzo mi się podobały mi się również historie z książek wydawnictwa Bodron (kto grał lub zagra zobaczy o czym mówię). W ogóle cały scenariusz jest niesamowity. W tą grę trzeba zagrać!!!

Moja ocena: 5/5


Autor: 5


Obrazki z gry:
Kobieta pirat? Koniec świata :) Czy ten zamek Wam czegoś nie przypomina (Seiken Densetsu 3). Główny cel gry. Ale wredna zagadka...

Dodane: 09.03.2004, zmiany: 21.11.2013Dodaj komentarz:

Pytanie kontrolne: kto tu rządzi?
Aby być podpisanym wlasnym nickiem, zarejestruj i zaloguj się na forum.