Dawn of Darkness Legends: Nightwish
Ogólnie
Irytująca, ale jednocześnie wciągająca gra.
Widok
Izometr, podstawowy pakiet graficzny RPG Makera.
Walka
Turówka, wymiana ciosów na osobnym ekranie.

RECENZJA

Nightwish na pierwszy rzut oka to typowa gierka RPG- Mejkerowa. Fabuła jest nieco podobna do fabuły Legion Sagi 2- też mamy tu do czynienia z wojną miedzy narodami, która stanowi tło dla osobistej wendetty i rozterek głównego bohatera-Trevora. Plus przewijające się tu & ówdzie wątki mistyczne.

Na drugi zaś rzut gałki ocznej (możecie, jeżeli szkoda wam oka, rzucać muszkatołową) jest to typowa gierka spod RM2k ale zrobiona przez kogoś dość kreatywnego. Przede wszystkim rzuca się w oczy pomysł z zasuwającymi po mapie głównej encounterami- charakterystycznymi krzyżami, w wyniku kolizji z którymi przeskakujemy na inna planszę z gromadką potworków tudzież innymi niespodziankami. Cała sztuka polega na tym, żeby wykonać określony ruch (niestety sami musimy się domyśleć jaki) omijając niepotrzebne starcie. Niestety całość jest utrzymana w konwencji zbyt zręcznościowej i z deka irytuje. Plus za pomysł, minus zaś za wykonanie.

Wszystkie sekwencje lochów itp. są zrobione tak samo- wszędzie łażą sobie monsterki a my ćwiczymy paluszki unikając spotkań z nimi i próbując dojść do końca tego piekiełka. Widać, że autor gry próbował zrobić coś w rodzaju Lufii- tam jednak potworki poruszały się tylko wtedy kiedy my, mieliśmy strzały, a zagadki były 100x bardziej zabawne. Zasadniczo gra lekko irytuje. Podoba mi się za to kilka ciekawych fragmentów, np. okradanie statków. Momentami autorowi dobrze wyszły te lufiowate fragmenty. Jak chce to potrafi ^_^. Godne pochwały jest też wprowadzenie kilku fajnych bajerków, np. zmiennokształtna postać, czy talizmany dające dodatkowe zdolności. Sama walka zaś to klasyka, ale dzięki całkiem sporemu zasobowi przedmiotów jest w miarę OK.

Pod względem grafiki gra jest taka sobie. Jest to standardowy zestaw RM2k plus parę dodatkowych grafik. Nie powala, ale i nie spowoduje wymiotów. Chyba :).

Podoba mi się też rozwój fabuły, tudzież oprawa muzyczna. Podoba mi sie wybór przedmiotów. Podoba mi się szczegółowe opracowanie realiów politycznych w świecie gry. Tudzież galeria fajnych postaci. Jak również sporo fajnych pomysłów. Gra jednak w wielu momentach wkurzała mnie. Często irytowała. Ale mimo wszystko jednak wciąga. Tak więc ostatecznie: 4.


Autor: 4


Obrazki z gry:
Przytulny hotelik na uboczu. Tak poruszamy się po mieście. Z buta go!!! A to nasza tropicane thaiti granda banda. Ekwipunek- grunt to heal tonic *6.

Dodane: 26.09.2002, zmiany: 05.12.2013Dodaj komentarz:

Pytanie kontrolne: kto tu rządzi?
Aby być podpisanym wlasnym nickiem, zarejestruj i zaloguj się na forum.