Legion Saga 1
Ogólnie
Autor: Kamau
Widok
Izometr, podstawowy pakiet graficzny RPG Makera.
Walka
Turówka, wymiana ciosów na osobnym ekranie.

RECENZJA

Autor gry- Kamau -jest wielkim fanem serii Suikoden. To właśnie na niej opiera się ta gra. Ja tak jak i on bardzo lubię Suikodena więc zabrałem się do tej gry z dużą radością i oczekiwaniami.

W grze przejmujemy kontrolę nad postacią Durana\ Ridmana. Dlaczego podałem dwa imiona musicie odkryć sami, gdyż nie będe zdradzał szczegułów fabuły :) Tak więc nasz bohater jest synem króla jednego z państw i właśnie został wysłany przez ojca wraz z grupą rycerzy na podbój przygranicznej wioski. Misja oczywiście się powiodła, jednak w drodze do domu wydarzyło się coś niezwykłego. Został zatrzymany przez rycerzy swojego ojca, którzy uważali
go za rebelianta o imieniu Ridman. On oczywiście nie wiedział o co chodzi, ale i tak został wtrącony do więzienia. Stamtąd uwolniła go dziewczyna, która także miała go za zaginionego przywódce rebelii. Nasz zdezorientowany bohater zgodził się jednak "grać" jego rolę ponieważ i tak był szukany przez własne państwo.

Dzeiwczyna doprowadza go do "jego" zamku. Od tego momentu podrużujemy po świecie rekrutując postacie do bitwy z własnym ojcem, jednak w połowie drogi wszystko się koplikuje i zarazem wyjaśnia (częściowo przypomina to brazylijską telenowelę :)

Grafika, muzyka i wszelkie efekty w grze to RTP (podstawe), więc nie jest to nic wielkiego, ale w zupełności wystarcza gdyż i tak tu ważniejsza jest zawiła fabuła :).
Dostępne mamy około 14 postaci. Mam tu taki jakby podział na klasy, gdyż jedni używają mieczy inni łuków itp. Zaklęć uczymy się normalnie- czyli zdobywając levele. Same zaklęcia są różnorodne i ciekawe (nie ma tu prostego schematu jak naprzykład w FF7: fire1,2,3) Ekwipunek też nie jest mały i prosty.

Znalazło się również miejce dla ukrytych przedmiotów i takich , które służą nam tylko do rozrywki (na przykład zbieranie różnych książek do czytania). Gra według mnie jest jedną z najlepszych wykonanych w RPGMakerze 2000. Jedyny minus to grafika, ale zważywszy, że to jeden z pierwszych projektów autora i to, że może nawet wyjdzie Remake z lepszą grafiką pozwala przymknąć mi na to oko.


Autor: 4


Obrazki z gry:
Legion Saga 1 (RPG Maker) Grafika- z podstawowego zestawu graficznego RPG Makera. Autor skupił się na fabule, nie bawił się w tworzenie własnych rysunków. A zresztą - jak dla mnie grafa nie stanowi problemu w tej grze :) Walka- klasyczna turówka.

Dodane: 30.07.2002, zmiany: 21.11.2013Dodaj komentarz:

Pytanie kontrolne: kto tu rządzi?
Aby być podpisanym wlasnym nickiem, zarejestruj i zaloguj się na forum.