Legion Saga II
Ogólnie
Autor: Kamau
Widok
Izometr, podstawowy pakiet graficzny RPG Makera.
Walka
Turówka, wymiana ciosów na osobnym ekranie.

RECENZJA

Kamau Strike Back!

Druga część jednej z najlepszych gier zrobionych przy pomocy RPGM2k. Kontynuacja jest jeszcze lepsza i bogatsza, zawiera nowe elementy, które upodobniają ją do Suikodena (Yeah!). No, ale zacznijmy od początku.

Wcielamy się w rolę Nastry, który akurat do Eastern Krisdea. Już po przekroczeniu granicy miał niemiłą przygodę z ciemnym elfem który go ścigał. Okazuje się, że Nastra zabił cesarza Vermondae, ale tylko dlatego, że ten był okropnym i nieuczciwym władcą. W ostatniej chwili pomaga mu Fuba, kobold (taki człwiek- pies), który zabiera go ze sobą w podróż. Po drodze Nastra wygrywa pewien turniej i zastępuje zabitego (częściowo z winy Nastry) szefa kolejnej "rebelii". Z pomocą przyjaciół odnajduje stary zamek i zaczynamy kolejną rekrutację :)

W nowej części mamy do wcielenia już około 40 postaci! Porównując do Suikodena to może mało, ale naprawdę wystarczy. I zamek przybrał na wielkości i nietrudno się teraz zgubić. Tym razem autor się postarał jeszcze bardziej i w grze zobaczymy nową grafikę. Niektóre lokacje są naprawdę ładne (jak na możliwości programu), a różne "dungeony" są w sam raz jeśli chodzi o rozbudowanie. Teraz możemy znaleźć jeszcze więcej dodatkowych przedmiotów, które
służą tylko jak "upiększacze".

Autor zastosował ciekawy system broni. Teraz zamiast kupując lepszy ekwipunek, każda postać posiada jedną broń, którą ulepszamy kupując różne młotki, co zwiększa jej siłę. Kolejna innowacja to system magii. Teraz do jej używania służą "Orby", które zawierają w sobie różne zaklęcia. Orby dzielą się na posiadające magię białą i czarną, a tu kolejny podział mianowicie na możliwość ich używania. Niektóre postacie mogą używać tylko białej, inne czarnej, a kilka obu rodzajów magii. W grze są jeszcze dwa ciekawe dodatki. "Duel System" i "War System". Dule system to walka jeden na jeden znana z Suikodena (taka występowała co prawda również w LS1, ale w zastraszającej ilości- aż jedna walka!!!), a War system to walki całych wojsk, których
ilość na dodatek zależy od ilości postaci, które przyłączyliśmy (kolejny pretekst aby mieć je wszystkie - heh, brzmi to jakoś znajomo...)

Z czystym sercem mogę polecić tę grę każdej osobie szczególnie fanom Suikodena -na pewno się nie zawiedziecie!

Moja ocena 9/10


Autor: 5


Obrazki z gry:
Legion Saga II (RPG Maker) Grafika- z podstawowego zestawu graficznego RPG Makera, czyli klimaty SNESowskie. Jak dla mnie- to zaleta :) Walka- wybór czaru. Nasza wesoła kamanda.

Dodane: 17.09.2002, zmiany: 21.11.2013Dodaj komentarz:

Pytanie kontrolne: kto tu rządzi?
Aby być podpisanym wlasnym nickiem, zarejestruj i zaloguj się na forum.