Most Stupidest Game Ever (The)
Ogólnie
Śmieszny, lecz kapkę przytrudny erpeg.
Widok
Izometr, podstawowy pakiet graficzny RPG Makera.
Walka
Turówka, wymiana ciosów na osobnym ekranie.

RECENZJA

Hehe... Tytuł bardzo ciekawy- myślicie pewnie- co się za nim kryje? Otóż Najgłupsza Gra Jaka Powstała, bo tak to by brzmiało po naszemu to RPG napakowany masą humoru i to niezłego. Nie przesadzę ani krztynę, jeżeli powiem że jest on tu główną atrakcją. Nie będę nic zdradzał, ale żeby oddać klimacik, opowiem wam fabułę.

Niejaki Herbert wyszedł właśnie z więzienia i dowiedział się, że jego dom został sprzedany. Próba odbicia chaty metodą siłową nie powiodła się- zły koleś zna Jet Kune Doo. Nasz bohater wyrusza więc, by poszukać twardzieli, którzy może pomogliby z nim sobie poradzić. W wyniku tego wplątuje się w kilka niemiłych przygód. Ot i wsio.

Niezbyt oryginalnie to brzmi? Zaręczam- scenariusz ma tu rolę drugorzędną, bowiem humor śmieszy do łez. Choćby dialogi z save pointami-genialne. Albo wioska smerfów. Jakby jednak nie było to jest to eRPeG. Niestety sprzętu różnego rodzaju, czy też np. zaklęć za dużo tu nie uświadczysz. Są za to zagadki- trudne i to bardzo. Oj, nie jest łatwo sobie z nimi poradzić. w grze są też pojedynki, przypominające grę w kamień- papier- nożyczki. Muszę jednak przyznać, że w Legion Saga 2, gdzie figurował identyczny system zrobiono to sto razy lepiej. Razi w całej grze również niezbalansowany poziom trudności, a walki do najlepszych nie należą. Momentami trzeba się katować nieludzko, a chwilę później przewalamy się przez ładny kawał gry jednym tchem. Potem znowu zahak i tak dalej i tak dalej. Trzeba przyznać że niezbyt to zabawne.

Oprawa stoi na porządnym poziomie. Lokacje są poprawnie zrobione, momentami naprawdę ładne, muzyka jest bardzo dobrze dobrana i dobrze podkreśla treść dialogów. Widziałem ładniejsze gry, ale to nie znaczy że ta jest brzydka.

Pytanie brzmi- czy gra jest warta polecenia? Tak- jeżeli szukacie dobrej rozrywki, nie- jeżeli dobrego JRPG. Głównym plusem w tej grze jest fabuła i oprawa. Jeżeli podejdziecie do tej gry z dystansem i nie będziecie mieli oporów przed paroma oszustwami w stylu dodania sobie zdrówka w duelu, poprzez edycję w RM2k- będziecie mieli 2-3 wieczory dobrej zabawy.


Autor: 4


Obrazki z gry:
Most Stupidest Game Ever (The) (RPG Maker) Cóż za sielska atmosfera... 2 golemy = kłopoty Uuoooleee jatka- czyli pojedynek. Typowy ekran drużynki.

Dodane: 18.09.2002, zmiany: 05.12.2013Dodaj komentarz:

Pytanie kontrolne: kto tu rządzi?
Aby być podpisanym wlasnym nickiem, zarejestruj i zaloguj się na forum.