Jade Empire
Wydania
2005()
Ogólnie
Dostępna jedynie na X-boxa gra twórców Star Warsowego erpega Knights of The Old Republic. I bardzo do tamtej gry graficznie i silnikowo zbliżona. Z tym, że mamy tu do czynienia z większym naciskiem na akcję - głównie machanie mieczykiem i takie tam sprawy ;-)
Widok
tpp
Walka
zręcznościówka

RECENZJA

Jade Empire to gra action RPG dostępna jedynie ma konsolę X-BOX. Opowiada przygodę młodego wojownika, który wyrusza w podróż (nie będę streszczał całej historii, powiem jedynie, że głównym zadaniem jest odnalezienie swojego mistrza Li). Do wyboru jest sześć postaci o różnych typach m.in. typ magiczny lub typ szybki. Fabuła w grze jest bardzo interesująca, często następują nagłe zmiany akcji. Historia ta ma miejsce w starożytnych Chinach. Gra jest w połowie liniowa, ponieważ aby dalej wyruszyć w podróż należy wykonać główny quest, ale w międzyczasie możliwe jest wykonanie wielu innych pobocznych questów, co czyni rozgrywkę ciekawą.

Najlepszym elementem gry są walki, które są bardzo szybkie i ekscytujące. Do wyboru są różne rodzaje walki: sztuki walki, walka bronią, style wspomagające, magia i przemiany. Odpowiednia kombinacja styli pozwoli z łatwością pokonywać przeciwników. W walkach wspomagają nas towarzysze, których spotyka się w ciągu całej podróży m.in. Black Whirlwind albo Sky. Są bardzo pomocni, ponieważ każdy z nich wspomaga głównego bohatera pewnego rodzaju aurą, która leczy, podwyższa siłę ataków i wiele podobnych. Jednak w danym momencie towarzyszyć może nam tylko jedna postać.

Postać podczas walk i za wykonane questy dostaje doświadczenie. Kiedy osiąga następny level, otrzymuje się punkty, które rozdziela się pomiędzy trzema cechami: body, spirit i mind (trochę jednak za mało jak na RPG). Otrzymuje się również punkty stylu, dzięki nim ulepsza się poszczególne style walki. Należy zdecydować się na ulepszenie na maxa tylko kilku technik, ponieważ punktów jest za mało aby polepszyć wszystkie. Bohater rozwija również dodatkowe umiejętności: charm, intuition i intimidation, wykorzystuje się je podczas rozmów, aby zdobyć dodatkowe informacje. Jest również miernik uczynków bohatera. Jeśli będziemy wykonywać dobre uczynki to znaczy, że wybieramy the Way of the Open Palm, a jak złe to the Way of the Closed Fist. Od wyboru drogi, będzie zależeć możliwość nauki różnych stylów walki oraz wykorzystanie gemów w amulecie. W Jade Empire nie ma zbyt wielu przedmiotów, jedynie znajdziemy lub kupimy książki, które podwyższają statystyki.

Ciekawym dodatkiem do gry jest mini gierka, w której lata się małym samolotem i strzela się do wrogów - w stylu starych powietrznych strzelanek. Do wyboru jest ponad kilkanaście misji, które zdobywamy podczas podróży.

Grafika stoi na bardzo dobrym poziomie (oczywiście w granicach konsoli X-BOX). Jest bardzo kolorowa i szczegółowa. Muzyka jest bardzo klimatyczna i pasuje do rozgrywki.

Polecam tą grę każdemu, kto che pograć w RPG w klimacie starożytnych Chin oraz lubi emocjonujące walki. Oceniam tą grę na 9/10, ponieważ jak dla mnie jest trochę za krótka.


Autor: 5


Obrazki z gry:
Jade Empire (Xbox) Jade Empire (Xbox) Jade Empire (Xbox) Obrazki kradzione przez Elrica jakby co ;-) Pogaduszki na placu bodajże świątynnym. Cięcie przecinające ducha. Ze współczynnikami nie jest najgorzej.

Dodane: 31.01.2006, zmiany: 21.11.2013


Dodaj komentarz:

Pytanie kontrolne: kto tu rządzi?
Aby być podpisanym wlasnym nickiem, zarejestruj i zaloguj się na forum.