Baldur's Gate II: Throne of Bhaal

Baldur's Gate II: Tron Bhaala (PL)
Baldur's Gate II: Thron des Bhaal (D)
Wydania
2001()
2001()
Ogólnie
2001, zakończenie sagi Baldur's Gate, dodatek do gry BG2, do uruchomienia wymagana jest pełna wersja tamtej gry.
Baldurs Gate 2: Tron Bhaala PL (dodatek) 1 CD 77 zł
Baldurs Gate: Saga (BG I + BG II + dodatki) 12CD 157zł
Platynowa Kolekcja: (BG2 +TB) 59.90 zł
Widok
Izometr, niezła grafika, odkrywanie mapy jak w RTS.
Walka
Czas rzeczywisty, z możliwością włączenia pauzy.
Recenzje
Rastlin
Autor: Rastlin
06.11.2001

Tron Bhaala to dodatek do gry Baldurs Gate II: Cienie Amm. W dodatku można zdobyć maksymalnie 8,000,000 punktów doświadczenia, co pozwoli naszym bohaterom osiągnąć w zależności od klasy maksymalnie czterdziesty, a minimalnie trzydziesty pierwszy poziom doświadczenia. Dodatek można rozpocząć zarówno całkiem nowym bohaterem jak i swą starą drużyną z Cieni Amm. W wypadku rozpoczęcia gry nowym bohaterem dostajemy do dyspozycji 2.500.000 doświadczenia oraz całkiem nową profesję -dziki mag. Gra tą profesją jest trudna i szalona, gdyż za każdym razem gdy rzucamy zaklęcie komputer generuje losowe zdarzenie. I tak na przykład możesz zostać teleportowany w losowe miejsce na planszy lub też zmienić "biedną" ofiarę w wiewiórkę. Dodano również całkiem nowe zdolności klasowe wysokiego poziomu. Teraz czarodzieje będą mogli nauczyć się czarów z 10 poziomu, wojownicy uzyskają całkiem nowe techniki ataku, a złodzieje nauczą się alchemii oraz zakładania nowych pułapek. Wspaniałym pomysłem jest również możliwość ulepszenia przedmiotów zarówno starych jak i nowych. Znacznie powiększono arsenał "składanych" artefaktów. W grze spotkamy wielu nowych przeciwników, z którymi przyjdzie się nam zmierzyć a niektóre walki okażą się naprawdę trudne (no chyba, że masz maksymalnie "napakowaną" drużynę). Wprowadzono możliwość usuwania czarów z księgi zaklęć, a postaci wieloklasowe takie jak kapłan-mag będą mogły przełączyć się między zaklęciami maga i kapłana. Dodano rozdziały 8, 9 i 10, w których poznamy przeznaczenie naszego bohatera i dowiemy się, w jaki to sposób kończy się ta wspaniała saga. W porównaniu do innych dodatków, jakie ukazały się w ostatnich latach do różnego typu gier cRPG Tron Bhaala wypada znakomicie. Każdy fan powinien być, co najmniej zadowolony.

Plusy:
Długość gry -30 godzin, mnogość nowości i poprawek w stosunku do BG2, zawrotna ilość doświadczenia do zdobycia, bardzo ciekawe przedmioty.

Minusy:
No cóż... To już koniec.

Izometr, gracz ma kontrolę nad wszystkimi postaciami w drużynie. Dostępne jest kilkanaście formacji, w których drużyna może się poruszać. Można w dowolny sposób usuwać składniki interfejsu. Postacie nie potrafią biegać. Rozdzielczość maksymalna, w której można oficjalne grać to w dalszym ciągu 800*600, ale istnieje możliwość grania w znacznie wyższej rozdzielczości- dla posiadaczy dobrego sprzętu. Grafika stoi na wysokim poziomie, który nie odbiega od norm. Wymagania sprzętowe to: P233MHz, 32MB RAM, 1.2 wolnego miejsca na dysku (wliczając BG2:Cienie Amn).

Gra toczy się w czasie rzeczywistym z możliwość pauzowania lub też w podziale na tury. Walk jest bardzo dużo. Można bawić się sztuczną inteligencją lub użyć gotowych skryptów. Postacie powinny mieć co najmniej 2.500.000 punktów doświadczenia i dobre wyposażenie (Artefakty, zaklęcia itd.).

Fabuła:
Wszystkie zdarzenia mają miejsca krótko po zdarzeniach opisanych w Cieniach Amm. Pięcioro najpotężniejszych dzieci Bhaala pragnie wymordować wszystkie pozostałe, w tym naszego głównego bohatera. Dodam, że fabuła potrafi zaskoczyć!

Drużyna może liczyć do sześciu członków. W dodatku dodano jedną całkiem (a może nie całkiem :) nową postać.

Grę da się rozpocząć na cztery sposoby:

1) Rozpocząć grę od samego początku z zainstalowanym rozszerzeniem.

2) Kontynuować zapis z Cieni Amm.

3) Rozpocząć zupełnie nową grę od początku Tronu Bhaala.

4) Wykorzystać istniejący zapis i przeskoczyć do rozszerzenia.

Do dyspozycji gracza oddano cztery gotowe postacie, które są bezpośrednio gotowe do gry w dodatku.


Obrazki z gry:

Dodane: 18.04.2002, zmiany: 07.12.2013


Dodaj komentarz:

Pytanie kontrolne: kto tu rządzi?