Epic Battle Fantasy 4
Wydania
2016( Steam)
2016( Steam)
2016( Steam)
2016( Steam)
2016( Steam)
Ogólnie
Amatorskie dzieło jednego autora, które rozrosło się w serię (piąta część w 2017 nadal w produkcji) i doczekało się wiernych fanów oraz wdarło na steama.
Widok
izometr
Walka
turówka

RECENZJA

Newgrounds - niegdyś strona matka dla wszelakich profesjonalnych i amatorskich internetowych artystów, animatorów i developerów.  Dzisiaj większość z nich próbuje szczęścia na youtubie, facebooku albo zdecydowali się zająć czymś innym, a na newgrounds pozostali tylko najwytrwalsi użytkownicy albo fani tego abstrakcyjnego newgroundsowego humoru łączącego dobrze wykonane profesjonalne dzieła z amatorskimi i prostymi, ale równie dobrymi. Na newgrounds przez te wiele lat humor też się wiele nie zmienił, nadal według mnie jest to najlepsze miejsce w sieci do oglądania kreatywnych animacji robionych przez ludzi z pasją. Po co ten przydługi wstęp? Bowiem gra o której dzisiaj opowiem jest już kolejną częścią humorystycznej serii erpegów pochodzących właśnie z tej witryny, która przedostała się na platformę valve.

Epic Battle Fantasy 4 jest dwuwymiarowym erpegiem turowym wydanym przez jednoosobowe indie studio Kupo Games. Patrząc na screeny z tej gry nie da się nie zauważyć, że ta gra nie wygląda tak jak większość gier indie w dzisiejszych czasach, nie posiada ona wszędobylskiej dziś pixelowej grafiki, a raczej jej sprity są wykonane tak jak wcześniej wspominałem w typowo newgroundsowej stylistyce, wszystkie postaci i otoczenia to rysunki raczej średniej klasy. Z tego powodu wiele osób może się przedwcześnie źle nastawić do tej gry, błędnie stwierdzając, że jest słaba.

Sama fabuła jest dość sztampowa (jakiś magiczny klejnot został ukradziony, a nasza główna bohaterka wraz ze swoimi przyjaciółmi decyduje się go odnaleźć), ale dialogi między bohaterami są poprowadzone w przyjemny do czytania humorystyczny sposób.

Bohaterowie mogą być rozwijani na wiele sposobów, każdy z nich ma dostęp do zestawu skili, które możemy odblokowywać lub ulepszać wydając punkty doświadczenia danego bohatera. Dostępna jest też customizacja broni i strojów, które zdobywamy podczas naszej przygody lub możemy w każdej chwili (oprócz walk) kupić za posiadane pieniądze w menu sklepu, pieniądze przydadzą się nam także do ulepszania naszego inwentarza.

Świat gry jest dość duży, w grze jest opcja szybkiej podróży z jej menu do odblokowanych części świata składającego się z 11 regionów. Większość questów, tak głównych jak i pobocznych, polega na porozmawianiu z enpecem, który opowie nam o przedmiocie, jakiego pragnie i wyśle nas na przygodę, aby go odnaleźć. Hud gry może i posiada wiele menusów, jednak są one łatwe w nawigacji i na pewno pomagają w rozgrywce. Przeciwnicy są w widoczny sposób porozstawiani w lokacjach, a walkę zaczynamy podchodząc do nich. System walki tak jak np. w Final Fantasy jest turowy i polega na strategii, a nie na zręczności, możemy zaatakować przeciwnika, użyć skilów danej postaci, wykorzystać wcześniej zdobytego itema albo wezwać na pomoc jednego z dostępnych summonów. Przeciwnicy są dobrze zbalansowani i nawet pod koniec gry napotkamy wymagających adwersarzy. Podróżując czasami napotkamy proste zagadki logiczne blokujące nam drogę.

Podsumowując: Epic Battle Fantasy 4 jest zaskakująco dobrą klasyczną grą rpg, grając w nią łatwo zauważyć, że jej gameplay nie odbiega za bardzo i był inspirowany Final Fantasy. Gra raczej powinna przypaść do gustu większości fanów wszelakich gier rpg, jeśli nie przeszkadza im specyficzny styl jej grafiki.

Moja ocena 8/10

Mój kanał: https://www.youtube.com/channel/UC1Slnhp_CIgQ5fvRVlAXQdg


Autor: 4


Obrazki z gry:
Epic Battle Fantasy 4 (PC) Epic Battle Fantasy 4 (PC) Epic Battle Fantasy 4 (PC) Epic Battle Fantasy 4 (PC) Epic Battle Fantasy 4 (PC) Epic Battle Fantasy 4 (PC) Epic Battle Fantasy 4 (PC) Epic Battle Fantasy 4 (PC) Epic Battle Fantasy 4 (PC)
/obrazki zdaje się kradzione z sieci/

Dodane: 26.02.2014, zmiany: 26.08.2017Dodaj komentarz:

Pytanie kontrolne: kto tu rządzi?
Aby być podpisanym wlasnym nickiem, zarejestruj i zaloguj się na forum.