Azure Dreams

Wydania
1999()
1999()
Ogólnie
1999, gra wydana również w wersij PSX. W grze mamy jedno miasto i jedną wieżę z potworami. Nasz główny bohater włazi na coraz wyższe poziomy, uciekając co jakiś czas do miasteczka :) Całość - pokemonowata, bo można poskramiać i kolekcjonować potwory.
Widok
Izometr
Walka
Turówka
Recenzje
mit_mis
Autor: mit_mis
27.07.2004

Wstęp
Pewien chłopiec imieniem Kou w pewnym małym pustynnym miasteczku - Monsbaiya, w wieku 16 lat zostaje Poskramiaczem Potworów. Wyrusza do wnętrza Wieży Potworów (Monster Tower), aby nie tylko szukać i poskramiać potwory, ale także rozwikłać zagadkę tajemniczego zniknięcia jego ojca.

Fabuła
W tej grze nie znajdziemy zbyt głębokiej fabuły. Wchodzimy na coraz wyższe piętra wieży, znajdujemy różne przedmioty, a także jaja potworów, aby w koncu dostać się na sam szczyt wieży i rozwikłać zagadkę zniknięcia naszego ojca. Jeszcze jednym celem gry jest uzupełnienie Księgi Potworów (Book of Monsters). Przy okazji spotykamy różne postaci, które czasem nam pomagają, a czasem z nami walczą. Fajną sprawą jest to, że możemy rozbudowywać nasz dom oraz dawać datki na rzecz miasta.

Grafika
Azure Dreams jest kompatybilne ze wszystkimi wersjami Game Boy'ów. Oczywiscie najlepiej wygląda na GB Color oraz Advance. Spotkamy sie tutaj ze zwykłym światem RPG. Widok z góry oraz małe postaci oraz tło z wieloma detalami, to to co tu zobaczymy. Miasto bardzo różni się od wieży pod względem detali. Czasem podczas walki zostajemy przeniesieni do trybu znanego choćby z Pokemonów (dwa stwory po przekątnej i paski życia). Kolory potworów mówią nam jakiego typu one są: czerwony=ognistego, niebieski=wodnego, zielony=wietrznego.

Muzyka
Muzyka jest bardzo ładna i nastrojowa. W mieście utwory są zróżnicowane, tzn. w każdym budynku inny. W wieży niestety jest gorzej, gdyż utwory rzadko sie zmieniają i po pewnym czasie stają sie denerwujące.

Podsumowanie
Azure Dreams jest jedną z lepszych gier RPG na Game Boy'a. Jest łatwa, wciągająca, a także zabawna. Posiada wiele innych cech, niż tylko zdobywanie poziomów. Szczerze polecam każdemu fanowi RPG na Game Boy'a i nie tylko.

Moja ocena 8/10


Obrazki z gry:

Dodane: 04.08.2004, zmiany: 21.11.2013


Dodaj komentarz:

Pytanie kontrolne: kto tu rządzi?