Harry Potter and The Sorcerer's Stone

Harry Potter to Kenja no Ishi (JAP)
Wydania
2001()
2001()
Ogólnie
Gra na podstawie książki J.K.Rowling pt. "Harry Potter i Kamień Filozoficzny". UWAGA! Tylko wersja na GBC to RPG! Wersje Sorcerer's Stone na PC i GBA to gry zręcznościowe! Oszukaństwo! Zdrada!
Widok
izometr
Walka
turowa
Recenzje
Dark
Autor: Dark
16.05.2002

Gra została napisana na podstawie książki i jest skierowana głównie do jej fanów. Mamy w niej możliwość zwiedzenia fantastycznego świata stworzonego przez panią Rowling, a także interaktywnego uczestniczenia w przygodach Harry'ego. Gra ta jest ogólnie dobrze zorganizowana, pojawiły się w niej jednak pewne błędy i niedociągnięcia, o których wspomnę w dalszej części recenzji. Największą zaletą (dla fanów książki) jest możliwość zbierania i kolekcjonowania Kart Sławnych Czarodziejów i Czarownic.

Plusy:
Tematyka Harry'ego i karty czarodziejów (dla fanów), ładne rysunki kart i twarzy w trakcie rozmów, ciekawe pomysły.

Minusy:
Tematyka Harry'ego Pottera (dla przeciwników), brak wpływu na rozwój postaci, mało przedmiotów do wyekwipowania, niewygodny system czarów, mała różnorodność potworów.

Widok:
Izometryczny. Kierujemy Harry'm, czasem ktoś za nim idzie, co nie ma wpływu na walki.

Fabuła:
Dla tych którzy nie czytali książki:
Harry Potter to chłopiec który pewnego dnia zostaje zaproszony do Hogwartu - Szkoły Magii i Czarodziejstwa. Dalsza akcja gry przebiega prawie dokładnie tak jak akcja książki, więc jeśli ktoś czytał, to na pewno się nie pogubi.

Walki:
Walka wygląda bardzo podobnie do tych z serii Final Fantasy, mamy następujące komendy:
-"Spell" -rzucenie czaru. Ponieważ czary mają dziwne, podobne nazwy, a zwiększenie stopnia czaru oznacza dopisanie kolejnego z wyższym numerem (Uno, Duo, Trio, etc.), jest tu straszny bałagan.
-"Card" -użycie kombinacji kart. Jeszcze nigdy żadna kombinacja mi się nie przydała, zwłaszcza, że każda próba kończyła się fiaskiem.
-"Item" -użycie przedmiotu.
-"Flee" -ucieczka
Ponieważ bohater jest nieśmiertelny (po "omdleniu" zostajemy przeniesieni w odpowiednie miejsce i wyleczeni), nie musisz zbytnio przejmować się wynikiem starcia.

Statystyki:
Statystyki rosną przy każdym poziomie, jednak na przebieg gry mają wpływ jedynie dwie:
Stamina Points (SP - "punkty życia") Magic Points (MP - "punkty magii").

Ekwipunek:
W części "ubierania" praktycznie żaden (ja zdobyłem: 3 płaszcze, 1 czapkę, 1 parę rękawic i 1 parę butów!). W części przedmiotów "użytkowych" mamy listę. Są tu leki, słodycze (też leczą) i przedmioty "questowe".

"Folio Magi":
Jest to opcja menu pozwalająca na przegląd kart. Rysunki są staranne, a opisy ciekawe.
Jest to poważna zaleta gry, jednak tylko dla fanów.

Podsumowanie:
Gra jest niespecjalna, a nawet słaba. Oceniam ją na 3, ale dla fanów ocena jest przynajmniej o stopień wyższa.


Obrazki z gry:

Dodane: 17.06.2002, zmiany: 21.11.2013


Dodaj komentarz:

Pytanie kontrolne: kto tu rządzi?