Harry Potter and The Chamber of Secrets

Wydania
2002()
Ogólnie
Gra na podstawie książki J.K.Rowling pt. "Harry Potter i Komnata Tajemnic". UWAGA! Tylko wersja na GBC to RPG! Wersje na PC i GBA to gry zręcznościowe!
Widok
izometr
Walka
turowa
Recenzje
Gokufan
Autor: Gokufan
27.02.2008

Piszę tą kontrrecenzję ponieważ zupełnie nie zgadzam się z oceną Uncje Mroowy. Według mnie gra wcale nie jest słaba, wręcz przeciwnie, jest bardzo dobra! Pierwszy raz zagrałem w nią kilka lat temu jeszcze na emulatorze. Bardzo mi się spodobała i przechodziłem ją wiele razy. Jakiś czas temu zakupiłem oryginalną na Gameboya i jeszcze bardziej mi się spodobała :) Bardzo wciąga.

Gra zrobiona jest na podstawie książki Joanne Kathleen Rowling pt.: Harry Potter i Komnata Tajemnic oraz filmu o tym samym tytule stworzonym przez Warner Bros. To wierna adaptacja książki, a postacie i lokacje przypominają te filmowe. Moim zdaniem to na plus :)

Fabuła prezentuje się następująco: Harry Potter zostaje ostrzeżony żeby nie wracał już do szkoły magii i czarodziejów Hogwartu. Chłopak nie chce nawet o tym słyszeć, ponieważ zawsze traktował tę szkołę jak swój dom. Już zanim do niej dojdzie rozpoczną się problemy. W każdym razie mimo przeszkód Harry wraca jednak do Hogwartu i rozpoczyna drugi rok nauki. Z czasem zacznie słyszeć dziwne głosy i coraz częstsze będą petryfikacje uczniów. Okaże się że Harry jest wężousty i że za wszystkie zbrodnie jest odpowiedzialny jakiś potwór ukryty przez jednego z założycieli szkoły dawno temu. Harry będzie musiał zmierzyć się z owym potworem.

Co do grafiki, jak na Gameboya jest naprawdę dobra i szczegółowa. Muzyka - wspaniała, wpada w ucho. Tutaj autorzy się bardzo postarali i naprawdę pokazali możliwości tej maszynki :)

Walki rozgrywają się turowo. Możemy atakować różnymi zaklęciami plus dodatkowymi atakami - każda nasza postać zna inne.

Smaczkiem może być kolekcjonowanie kart. Mogą być również przydatne w walkach. Używa ich Harry do swoich specjalnych ataków np. bariera, atak zniczem, stworzenie potionu itp. Jedyną rzeczą do jakiej można się przyczepić to to, że gra jest dość krótka. Ale w grze jest tak, że jak ją zakończymy, to mamy możliwość zagrać w nią od nowa ze starymi levelami i statystykami postaci :) Myślę że to się przyda do przejścia wszystkich questów itp.

Uważam że gra jest bardzo grywalna, bardzo chętnie w nią grywam. Nie wiem czy to kwestia gustu i tego że jestem fanem Harrego Pottera, jednak cóż uważam ją za jedną z lepszych na GBC. Spokojnie mogę polecić. Ok, podsumujmy:

Plusy:
+ grafika
+ muzyka
+ grywalność

Minusy:
- krótka

Grafika 5/5
Muzyka 5/5
Grywalność 4/5

Moja ocena: 5/5


Obrazki z gry:

Dodane: 12.07.2003, zmiany: 03.04.2014


Dodaj komentarz:

Pytanie kontrolne: kto tu rządzi?