Pokemon Crystal Version

Pocket Monsters Crystal (JAP)
Wydania
2000()
2001()
Ogólnie
2001, druga część Pokemonów na GBC. Gra została wydana w 3 kolorach- gold, silver i crystal.. Gry te różnią się od siebie tylko kilkoma szczegółami- w każdej z nich występuje kilka pokemonów, których nie ma w pozostałych. Cały bajer polega zaś na tym, że aby "złapać je wszystkie", musimy mieć wszystkie 3 gry, albo kolegów którzy je mają (można wymieniać się pokemonami przez kabelek). Z marketingowego punktu widzenia było to genialne posunięcie autorów, z punktu widzenia zdesperowanego gracza- zwykłe zdzierstwo :)
Ah prawda- czemu Pokemony znalazły się na stronie o rpg? Ponieważ uznałem, że motyw ich trenowania i wzrastania w siłę (zdobywanie leveli) to wystarczający argument. OK? :)
Widok
Izometr, mały ludzik.
Walka
Nasza postać walczy przy pomocy Pokemonów- w systemie fazowym. Pokemonów są setki, ale w walce uczestniczą pojedynczo, jak jeden padnie, może go zastąpić kolejny.
Recenzje
Slave
Autor: Slave
04.08.2002

I oto przed Wami kolejna z czterech moich recenzji gier o Pokemonach. Tym razem dotyczy ona najnowszej części serii. Mianowicie Pokemon Crystal... Cóż z tego jednak skoro niewiele różni się ona od wersji poprzednich... Dobra, dobra, możemy wybrać postać chłopca lub dziewczynki, ale czy to naprawdę wszystko na co stać Big N... Zresztą przekonajcie się sami.

Pomysł o stworzeniu tego typu gry, zrodził się w małej głowie pana Satoshiego Tajiri, kiedy miał on zaledwie kilka lat. Otóż jako młody chłopiec, człowiek ten naparczywie zbierał różnego rodzaju owady. Ta właśnie idea zapoczątkowała, olbrzymią dziś już, serię o milusińskich, jak dla kogo, stworkach. Z początku, kiedy to ukazały się na GBP, wyglądały jak zniekształcone zwierzęta czy też rośliny. Później przeszły ewolucję, a teraz, kiedy pojawiły się na GBC w wersji "kryształowej", wyglądają doprawdy wspaniale.

W grze mamy do pokonania ośmiu głównych Gym Leaderów, począwszy od szefa areny w Violet City, a skończywszy na Blackthorn, do tego wspaniała Elite Four, która również przeszła ewolucję, jeśli spojrzeć na wersje Yellow/ Red/ Blue. Miłym i ciekawym dodatkiem, podobnie jak w Gold /Silver, jest stary świat, w którym czeka na nas bonus w postaci kolejnych bossów. Na końcu, jeśli chcemy, możemy stoczyć walkę z Ashem. Znakomity pomysł! Znacznie przedłuża grę. Dodano również 100 nowych Pokemonów. Mamy więc ich 250, z czego nie wszystkie można złapać.

W odróżnieniu od wersji Silver/ Gold, poprawiono animację walki. Tu na samym początku Pokemon, którego atakujemy wykonuje wspaniałe ruchy. Wygląda to niesamowicie, i mimo, iż nie trwa długo, dostarcza wspaniałych wrażeń. Grafika nie różni się zbytnio od wyżej wspomnianych wersji. Nadal wszystkie spotykane przedmioty mają kształt Pokeballi i nie wiadomo co to jest. Otóż mogą to być zarówno lekarstwa, a także TM. Nigdy nic nie wiadomo. Działa to na bardzo wielki minus. Gra jest za to bardzo miodna i dostarcza naprawdę wielu wrażeń. Długi czas jej trwania pozwoli Wam na oderwanie się od naszego szarego świata. Dodajmy do tego, iż po wykonaniu wszystkich zadań, możemy nadal szkolić nasze Pokemony i wystawiać je do walk z przyjaciółmi, jeśli tylko mamy Link Cable. Może to nic nowego, ale zawsze coś.

Ogólnie niewiele się zmieniło, ale niewielkie postępy są. Jeśli jesteście fanami stworów, możecie śmiało kupować. Reszta niech lepiej zajrzy półkę wyżej, po Magi Nation.

Ocena ogólna: 9/10


Obrazki z gry:

Dodane: 10.08.2002, zmiany: 21.11.2013


Dodaj komentarz:

Pytanie kontrolne: kto tu rządzi?
Aby być podpisanym własnym nickiem, zarejestruj i zaloguj się na forum.