Pocket Monsters Green Version (GB / GBC)

Pocket Monsters Green Version

Pokemon Green
Pokemon Green Version
Wydania
1999()
2007()
Ogólnie
Jeszcze jedna część pokemonowej rodziny, która doczekała się w końcu fanowskiej wersji angielskiej.
Widok
izometr
Walka
turówka
Recenzje
Gokufan
Autor: Gokufan
26.11.2006

Dzisiaj siedząc sobie i się nudząc przypomniałem sobie, że mamy do podbicia świat. Więc szybko przybiegłem do klawiatury i napadłem na Japonię, a dokładniej na pierwszą grę Pokemon, czyli Pokemon Green. W stosunku do Pokemon Red i Blue niczym się nie różni, poza występowaniem pokemonów w trawach. Dopiero część Pokemon Red odniosła wielki sukces w Ameryce, ponieważ Pokemon Green pozostała na zawsze w skośnookim języku ;(.

Fabuła:
Chyba każdy wie o co chodzi, szczególnie młodsi wiedzą z serialu. Zaczynamy naszą przygodę w naszym rodzinnym miasteczku Pallet Town (Pl. Alabastia) i mamy dostać od Profesora Oaka naszego pierwszego Pokemona. Mamy do wyboru: Bulbasaura, Charmandera i Squirtla. Następnie nasz rywal wybierze swojego pupila. Naszym celem jest zdobycie ośmiu odznak od liderów w salach Pokemon, jednak aby je zdobyć musimy ich pokonać. Po zdobyciu odznak możemy pójść do ligi Pokemon i zdobyć mistrzostwo. Jednak czasem nadziejemy się na zły Team Rocket, oczywiście musimy im pokrzyżować plany. Fabuła jest ciekawa i wciąga gracza.

Grafika:
Naprawdę słodziutka i dobra jak na możliwości Game Boy Classic. Tych małych ludków się nie zapomina :P. Oceniam ją na dobrą, jednak mogłabybyć nieco lepsza (więcej szczegółów).

Muzyka:
Podoba mi się, może się czasem powtarzać i znudzić, ale jednak co lokację jest inna muzyczka. Nie razi uszu, oceniam na dobrą ;).

Walka:
Walka jest chyba już każdemu znana. Turówka polegająca na atakowaniu wrogiego pokemona. Powinno się odpowiednio dobierać pokemona do walki, np. jeśli zaatakujemy ogień w roślinnego pokemona mimo że mamy słabszy level, łatwo wygramy.

Moje wrażenia:
Co mogę powiedzieć o grze, CLASSIC, CLASSIC i jeszcze raz CLASSIC :]. Bardzo mi się gra podoba, wiele razy mógłbym ją przejść żeby mi się nie znudziła...

Podsumujmy:
Grafika 3/5
Muzyka 4/5
Fabuła 4/5
Grywalność 4/5

Ogólnie: 4/5


Obrazki z gry:

Dodane: 03.12.2006, zmiany: 21.11.2013


Dodaj komentarz:

Pytanie kontrolne: kto tu rządzi?
Aby być podpisanym własnym nickiem, zarejestruj i zaloguj się na forum.