Legend of Zelda (The): Link's Awakening

The Legend of Zelda 4
Zelda no Densetsu: Yume o Miru Shima (JAP)
Legend of Zelda: Link's Awakening
Wydania
1993()
1993()
Ogólnie
1993, pierwsza część Zeldy wydana na ręczną konsolkę, po 5 latach tytuł ten doczekał się też reedycji- tym razem w kolorze. Zelda to połączenie przygody, zręcznościówki i rpg (w małym zakresie), ale jakoś przyjęło się ją zaliczać do gatunku rpg właśnie, co też uczyniłem :)
Widok
Izometr
Walka
Zręcznościówka
Recenzje
Borsook
Autor: Borsook
06.05.2003

WSTĘP
Legend of Zelda:Link's Awakening była pierwszą grą na GameBoy'a z małym elfem o imieniu Link. Jest to gra typu adventure RPG (chociaż elementów rpg dużo nie uświadczymy). Tak jak w poprzednich częściach widok się nie zmienił, dalej jest izometrycznie.

FABUŁA
Dzielny Link na szczątkach swojego statku trafia na wyspę, z której jedynym sposobem opuszczenia jej jest obudzenie Wietrznej Ryby. Zanim to zrobi będzie musiał zebrać osiem instrumentów, które dadzą mu dostęp do ostatniej lokacji. Zadanie to utrudniają nam bossowie, którzy stoją na straży każdego z nich. Na każdym poziomie (a raczej w podziemiach), a jest ich 8, Link znajduje przedmiot, który pozwala mu na przejście do innych lokacji. Po drodze nasz bohater będzie musiał także wykonać kilka subquestów. Raz będzie to znalezienie maskotki, innym razem zaniesienie bananów małpce. Podczas tej przygody będziemy mogli nawet polatać na kurze (czego to japońce nie wymyślą :)) lub połowić ryby. Na samym końcu naszej wędrówki po przebrnięciu 8 poziomów i skompletowaniu instrumentów możemy przystąpić do ostatecznej walki z Nightmare Masterem, która rozegra się w jaju :).

GRAFIKA'n'MUZYKA
Chociaż gra powstała w 1993 roku na czarno-białego GameBoya posiadała miłą dla oka grafikę (jak nie wierzycie to spójrzcie na screeny). Muzyka także jest na wysokim poziomie. Wystarczy jej przez chwile posłuchać (szkoda, że nie można również umieścić jej tutaj).

EKWIPUNEK
Chociaż grę zaczynamy tylko z tarczą, to podstawowym orężem Linka do rozprawiania się z przeciwnikami jest miecz, który po zebraniu 20 muszelek i zaniesieniu ich do specjalnego miejsca ma możliwość strzelania. Po drodze możemy znaleźć jeszcze łuk, bumerang, bomby, magiczną różdżkę i magiczny proszek (który służy także do podpalania świec). Oprócz broni otrzymamy pióro, które umożliwi nam skakanie, bransoletę, która umożliwia nam podnoszenie kamieni i dzbanków, buty przyspieszenia, płetwy do pływania, hak, okarynę i łopatę.

Moja ocena: 10/10 - przeszedłem ją 7 razy i mi się jeszcze nie znudziła!


Obrazki z gry:

Dodane: 06.05.2003, zmiany: 21.11.2013


Dodaj komentarz:

Pytanie kontrolne: kto tu rządzi?
Aby być podpisanym własnym nickiem, zarejestruj i zaloguj się na forum.