Conquer

Wydania
2004()
Ogólnie
Darmowe MMORPG, fantasy.
Widok
Izometr
Walka
Czas rzeczywisty
Recenzje
uBi
Autor: uBi
18.10.2004

W całości darmowy mmorpg osadzony w świecie fantasy. Grafikę podziwiamy w rzucie izometrycznym. Świat nie jest powalający, lecz też nie odbije nas swoją nieprzemyślaną głupotą.

Programiści nie uraczyli nas dużym wyborem postaci. Rasa ludzi i trzy profesje (podstawa: mag, wojownik, łucznik) to wszystko czego możemy się spodziewać.

Po dołączeniu do jednego z serwerów zostajemy zrzuceni w zaświaty gdzie dowiadujemy się o podstawowych zasadach gry. Szczerze powiedziawszy nie opłaca się tego czytać. Interfejs i cała budowa gry jest naprawdę dziecinnie prosta. Największy noob zaraz wszystko powinnien perfekcyjnie opanować.

Jeśli szukacie rozbudowanej gry oraz porywającej fabuły... muszę Was zasmucić - tutaj tego nie znajdziecie. Program skierowany jest do miłośników gatunku Hack & Slash. Walki pvp oraz gvg to jedyne momenty kiedy krew zaczyna szybciej płynąć.

Rzucanie czarów, używanie skilli sprowadza się do jednego kliknięcia myszki, więc raczej nie będziemy się zachwycać skomplikowanymi kombinacjami. Równie dobijające są questy. Moim skromnym zdaniem nieopłacalne jest ich wykonywanie. Nie dość, że nic wartościowego nie dostajemy, to jest łatwo usnąc w trakcie ich wykonywania.

Szczęśliwie handel został utrzymany na dobrym poziomie. Nieraz będziemy zmuszeni do skupu zbroi jak i sprzedaży własnej. A pieniądze mamy na co wydawać. Zróżnicowanie broni może jest nie duże, ale unikatowych odmian tak.

W trakcie grania zostaniemy postawieni przed wielki życiowy wybór: żona. Tak, będziemy mogli pobiegać troszku po okolicy i znaleźć sobie jakaś odpowiadającą nam kandydatkę. Wszystko byłoby pięknie... prezenty, gratulacje od chłopaków z klanu, sztuczne ognie itd., lecz przydałoby sie wybudować w tym momencie dom. I tu mamy problem, godzinami później nawet dniami musimy kopać kamiennie, co jest cholernie męczące i tylko wytrwali przeżyją ten etap gry.

Tak, jak najbardziej lecą same słowa krytyki z mojej stronny. Lecz raczej nic dobrego nie mam do powiedzenia. Gra mnie zniesmaczyla i zawiodła po całości. Ale sprobóje wymienić i plusy...

Do plusów tego tytuu można zaliczyć :

+ Duża ilość przedmiotów magicznych
+ Zapewnienia autorów, że gra będzie cały czas bezpłatna
+ Prosty interfejs
+ Częste walki pvp

Hmmm... to chyba na tyle.

Podsumowując ten króciutki tekst powiem, że zagrać warto =). Jest to jeden z ciekawych bezpłatnych tytułów. Tylko uwazajcie aby gra nie zawiodła Was tak jak mnie...

Ocena: 3,5/5


Obrazki z gry:

Dodane: 09.11.2004, zmiany: 21.11.2013


Dodaj komentarz:

Pytanie kontrolne: kto tu rządzi?
Aby być podpisanym wlasnym nickiem, zarejestruj i zaloguj się na forum.