Destination of Heroes (PL)

Wydania
2005()
Ogólnie
Polskiego autorstwa gra fantasy, opiera się ona na własnej historii wymyślonej przez twórców i pierwszych graczy, całkowicie za darmo. Samych statystyk bohatera jest mało, ale gra opiera się głownie na odgrywaniu postaci na wyprawach, w karczmie, czy gdziekolwiek indziej.
Widok
tekst
Walka
klikanka (wybieramy atak i czekamy na rezultat)
Recenzje
B-B
Autor: B-B
06.04.2007

Trochę mnie nie było, ale czas to nadrobić. Miałem dostać jedną gierkę od znajomego, którą chciałem opisać, ale jak zwykle mnie wyrolowano. Dlatego też długo szukałem gry, której mógłbym recenzje napisać i w tych poszukiwaniach zapomniałem o grze, w którą gram codziennie. Ale do rzeczy.

DoH jest grą tekstową, w którą by zagrać wystarczy przeglądarka i stałe łącze. Kraina w której przyjdzie nam zadbać o siebie zwie się Galimor. Swoją przygodę z z DoHem rozpocząłem 28 Maja 2005 roku, więc już trochę czasu gram. Jak się dowiedziałem zarejestrowałem się niedługo po powstaniu gry. Z początku strony ładowały się długo, bugów było sporo, ale mimo wszystko miała coś w sobie, mianowicie karczmę. Jest to miejsce w którym co mnie wtedy mocno zdziwiło wszyscy odgrywali swoje postacie z wielkim zaangażowaniem. Od tamtego czasu wiele się zmieniło, oprócz lochów w których można znaleźć ciekawe przedmioty jak i na przykład 52 Złote Smoki które oznaczają śmierć bohatera, zostały również dodane labirynty w których mamy do wykonania jakąś misje pozbycia/ uratowania kogoś lub znalezienia jakiegoś artefaktu i oddanie go właścicielowi.

Oczywiście walki nie mogło w grze zabraknąć, mamy kilka sposobów naparzania się, mianowicie możemy głównie walczyć naszym bohaterem z innym Herosami, przez co zwiększamy nasze statystyki lub możemy stworzyć olbrzymie wojsko i najeżdżać innych, oczywiście można walczyć na dwa sposoby na przemian, ale to sprawi, że nasza postać tak naprawdę nie będzie dobra w niczym. Minusami pojedynkowania się jest możliwość zaatakowania przeciwnika tylko jeden raz na 24 godziny, lecz rosną nam z każdym pojedynkiem statystyki. Armią możemy bardziej gnębić innych, bo mamy możliwość zaatakowania trzy razy jednego gracza w ciągu doby.

Największym minusem gry jest chyba mała ilość współczynników naszej postaci, gdyż jest ich tylko trzy, Atak, Obrona, Magia i mimo że są klasy bohaterów służą one głownie do pokazania jaką magią lub orężem będzie się posługiwać nasza postać na wyprawach lub w karczmie. Gra bazuje głównie na wyobraźni gracza przez co nie ma tu ras lub bóstw, każdy może być jakiej chce rasy, oczywiście najbardziej popularne to ludzie i elfy, ale jest też sporo takich które w innych MMORPG przez przeglądarkę nie występują jak Sukuby czy też Lisze (swoją drogą ja właśnie jestem Liszem i to jak dotąd jedynym ;) ).

W Galimorze złoto które będziemy zdobywać na różne sposoby możemy przechowywać w skarbcu osobistym lecz zawsze jest prawdopodobieństwo że zostaną skradzione, możemy je przechowywać także w banku lecz trzeba pamiętać że przy wpłacie tracimy 10% wpłacanej kwoty, ale mamy pewność że nie zostaniemy okradzeni, a z czasem nasze suma się pomnoży przez odsetki. Jest też opcja dla tych którzy w grze wolą działać grupowo gdyż można założyć gildie i tam zbudować skarbiec w którym to przechowywać można nie tylko złoto ale także inne surowce jak drewno, kamień, siarka i kryształ. Gildie w DoHu są bardzo wyjątkowe i specyficzne - nigdy w żadnej grze nie widziałem tylu opcji w gildii. Mianowicie Przywódca jest jeden, ale możemy wyznaczyć nieskończoną ilość swoich zastępców, może także powoływać Skrybów którzy to mają możliwość zmiany opisu gildii, Heroldów którzy mają prawo wysyłać masowe PW do wszystkich członków gildii, Skarbników którzy to mają prawo brać ze skarbca i zbrojowni to co im potrzeba oraz Kwatermistrzów którzy mogą zapraszać nowych graczy do gildii, po za tym tak jak wspomniałem istnieje skarbiec i zbrojownia gildii która może okazać się zbawieniem dla młodych graczy którzy mają za niski lewel by zbudować targowisko.

Podsumowując gra jest bardzo rozwinięta i gdy patrzę w przeszłość to aż mi się kręci w głowie ile rzeczy zostało dodanych, oczywiście nie wypisałem wszystkich aspektów gry, ale takie perełki jak Akademie, Wieże Magii, Zbieranie daniny i wiele, wiele innych odkryjecie już sami jeśli zagracie ;] Gra przeznaczona głównie dla graczy z wyobraźnią, jeśli ktoś zarejestruje się jako "Ziom666"to od razu może liczyć na bana od moderatora lub admina. Polecam serdecznie!

Plusy +:
+ pomysł
+ własny silnik gry
+ spora ilość dodatków umilających grę
+ labirynty i lochy
+ dbanie o klimat (choć dla niektórych to pewnie minus)

Minusy -:
- hmm, tak naprawdę to ja ich chyba nie widzę xD

Ocena: A jakże by inaczej 5/5


Obrazki z gry:

Dodane: 08.04.2007, zmiany: 21.11.2013


Dodaj komentarz:

Pytanie kontrolne: kto tu rządzi?