Neopets

Wydania
2002()
Ogólnie
2002, OK, OK, to nie jest rpg, ani nawet właściwie MMORPG, ale jest na tyle unikalne i zabawne, że załapało się na stronkę :) No i jakieś tam elementy rpg się w tej zabawie mimo wszystko pałętają... Jest to "gra" tocząca się na stronach WWW, bez opłat, całkowicie za darmo.
Widok
Strony www, ale grafika jest!
Walka
Turowa, walki nie są konieczne, to jedna z opcji.
Recenzje
Dark
Autor: Dark
05.11.2002

Jest to dość ciekawa gra, ponieważ zmienia się i rozwija jak każdy MMORPG, a jednocześnie jest w pełni darmowa (nie licząc spłacania TPSA :)

Plusy:
+Jest za darmo!!!
+41,272,869 zarejestrowanych użytkowników!!!
+Każdy znajdzie tu coś dla siebie
+Realizm /JRK jeśli można mówić o realistycznym wychowywaniu np. krzyżówki psa i królika ;)/
+Częste aktualizacje

Minusy:
-Dlaczego odkryłem to tak późno???

Widok (4.5/5):
Oczywiście nie można mówić o jakiejś supergrafice 3D, ale rysunki są bardzo ładne i w miarę szybko się ładują. Poza tym strona miejscami wykorzystuje technikę Flash.

Świat (5/5):
Całość akcji toczy się w świecie o nazwie Neopia. Zadaniem gracza jest (teoretycznie) opieka nad swoim Neopetem, jednak w praktyce każdy robi to, co chce robić. Możesz zająć się handlem lub walką, przyłączyć do jednej z wielu gildii lub założyć własną. Można też olać wszystko i spędzać czas na grniu w mini-gry. Wielką zaletą gry są częste aktualizacje - kilka razy w tygodniu! Dodatkowo w każdy weekend wychodzi nowe wydanie "Neopian Times" - wirtualnej gazety tworzonej w większości przez użytkowników. Każdy gracz ma swoje własne pieniądze (Neopoints), a podstawowym źródłem dochodów (zwłaszcza na początku) są... Gry! Prawie za każdą grę jesteś punktowany, co jest przeliczane na pieniądze.

Walki (5/5):
Walki toczone są z podziałem na tury, jednak nie jest to podział standardowy. Najpierw obaj gracze wybierają komendę, a potem następuje podsumowanie. W czasie walk można użyć jednocześnie 2 przedmioty z wcześniej wyekwipowanych (max.8) Możemy też komentować działania swoje i przeciwnika. Oprócz walk z innymi graczami można walczyć w trybie "one player" z przeciwnikami przygotowanymi przez twórców. Przeciwnicy ci stają się silniejsi z każdą naszą wygraną, co motywuje do rozwoju Neopeta. A jeśli mimo wszystko uważamy, że przeciwnicy są zbyt słabi, możemy poszukać "ukrytych" wrogów.

Statystyki (5/5):
Każdy Neopet ma następujące cechy:
Species - Gatunek (jeden z 45) /JRK -i liczba ta ciągle rośnie/
Colour - Kolor (wybieramy go na starcie, ale zawsze możemy przemalować naszego zwierzaka)
Gender - Płeć
Age - Wiek (mierzony w dniach)
Level - Poziom
Health - Zdrowie (HP)
Mood - Humor
Hunger - Głód
Strength - Siła
Defence - Obrona
Move - Szybkość
Intelligence - Inteligencja
Oraz może mieć nawet kilkadziesiąt zdolności specjalnych.

Ekwipunek(5/5):
W naszym bagażu może znaleźć się naraz 50 przedmiotów, jednak nawet jeśli brakuje nam
miejsca, nie należy się martwić - każdy gracz ma swój własny SDP (Safety Deposit Box, czyli Bezpieczną Skrzynkę Depozytową), oprócz tego można założyć sklep, stworzyć Neodeck (talię kart kolekcjonerskich), kolekcjonować znaczki w specjalnym klaserze, a nawet ofiarować rzeczy biednym.

Podsumowanie:
To co napisałem, to zaledwie skromna część gry, więc polecam ją każdemu graczowi z dostępem do internetu.


Obrazki z gry:

Dodane: 13.11.2002, zmiany: 21.11.2013


Dodaj komentarz:

Pytanie kontrolne: kto tu rządzi?