Lone Wolf DS: Flight From The Dark

Lone Wolf Book I: Flight From The Dark
LoneWolfDS: Flight From The Dark
Wydania
2008()
2008()
Ogólnie
Domowa, darmowa produkcja. Przeniesienie na ekran(y) DS książkowej serii paragrafowych erpegów Samotny Wilk. Ten sam autor (Joe Dever) napisał też serię Wojownik Autostrady, w którą swego czasu zagrywałem się prawie do bólu, tym większym więc dla mnie ciosem był fakt, że póki co nie jest to emulowane :-(. Jak na razie autor DSowej wersji przerobił dwa tomy - a w sumie wyszło ich chyba ze 20 więc jeszcze atrakcji przed nim co niemiara.
Widok
tekst
Walka
turówka
Recenzje
Sir_Giurek
Autor: Sir_Giurek
08.08.2008
Dawno, dawno temu Joe Dever stworzył Lone Wolf - grę RPG/przygodową w formie książki. Teraz (XXI wiek zobowiązuje) za sprawą Frederica Calendini tysiące graczy mogą zapoznać się z tym tutułem na swojej konsolce Nintendo DS! A wszystko całowicie za darmo, jako że tytuł jest w 100% freeware. Pierwsza część gry, zatytułowana Lone Wolf: Flight From The Dark, pokazuje, że nie zawsze to co za darmo musi być złe. Już na wstępie muszę przyznać, że Calendini odwalił kawał dobrej roboty.

W Lone Wolfe'a gramy trzymając naszą konsolkę w formie książkowej, co genialnie oddaje klimat oryginału. Świetna jest też oprawa graficzna - ilustracje Gary'ego Chalk'a i J.C. Alvarez'a są wspaniałe, podobnie tła i czcionka - naprawdę mamy wraeżnie, że czytamy prawdziwą książkę - dodajmy jeszcze do tego odgłos przekładania kartek jak przechodzimy na inną stronę. Niezła jest także muzyka, która nie denerwuje gracza po kilku minutach gry. No dobra, ale o co chodzi w grze?

Wcielamy się w postać tytułowego Lone Wolfe'a, ostatniego z Mistrzów Kai. Na początku przyjdzie nam stworzyć postać- losując liczbę od 0 do 9 ustalimy nasze umiejęności bojowe oraz ilość punktów życia. Następnie będziemy mogli wybrać 5 z 10 umiejęności, zwanych w grze Kai Dysciplines. Do wyboru mamy: Camouflage, Hunting, Sixth Sense, Tracking, Healing, Weaponskill, Mindshield, Mindblast, Animal Kinship oraz Mind Over Matter. Z tych umiejęności będziemy mogli skorzystać w danym momencie rozgrywki, np. używając szóstego zmysłu aby wybrać krótszą drogę na skrzyżwaniu w lesie, czy poznać zamiary naszego rozmówcy. Przydatne jest również leczenie, które regeneruje nasze zdrowie. Dalej losujemy ilość naszego złota (Gold Crowns) oraz broń. Nastęnie przekazywane nam są wszelkie instrukcje jak grać, co to jest ekwipunek specjalny, itp. Gdy już to wszystko ukończymy, nie pozostaje nam nic innego jak rozpoczęcie rozgrywki.

We wstępie czytamy, że w północnych ziemiach Sommerlund znajduje się miejsce, gdzie młodzi ludzie uczeni są przez Wojowniczych Lordów, aby poznali tajniki umiejęności Kai i byli w stanie bronić się przed odwiecznymi wrogami, jakimi są Mroczni Władcy. Niestety, siedziba Mistrzów Kai została zaatakowana, a Ty jesteś jedynym z ocalałych. Zaprzysięgając zemstę na Mrocznych Władcach, wyruszasz w dłógą wędrówkę aby powiadomić króla o ostatnich zajściach. Tak oto zaczyna się nasza przygoda...

Fakt, scenariusz do najoryginalniejszych nie należy, jednakże reszta historii jest już opowiedziana bardzo dobrze. Podczas gry nie raz staniemy przed trudnymi wyborami i nie raz sięgniemy za miecz (bądź inną broń), nie mogąc oderwać się od ekraników aż do jej ukończenia. A ukończenie to kwestia kilkudziesięciu minut, gdyż jest ona niestety strasznie krótka. Jest to jednak czas jak najbardziej miło spędzony.

Plusy:
+ świetna oprawa audio-video
+ klimat
+ szybko rozwijający się scenariusz
+ i to wszystko za darmo :)

Minusy:
- strasznie krótka

Moja ocena: 7/10


Obrazki z gry:

Dodane: 09.08.2008, zmiany: 21.11.2013


Dodaj komentarz:

Pytanie kontrolne: kto tu rządzi?
Aby być podpisanym wlasnym nickiem, zarejestruj i zaloguj się na forum.