Pokemon Diamond Version

Wydania
2006()
2007()
Ogólnie
Pora pogodzić się z myślą, że Pokemony pojawiały się będą na każdej możliwej nowej konsoli do grania aż do skończenia świata. I to zwykle w więcej niż jednej odsłonie...
Widok
izometr
Walka
turówka

RECENZJA

Hah! Chciałbym zacząć od tego że gry tej nie przeszedłem. Utknąłem chyba przy szóstym liderze, ale wiecie jak to z Pokemonami, nie trzeba ich przechodzić dla recenzji, ponieważ schemat w każdej części jest podobny ;). Napadam na dość świeżą japońską produkcję: grę Pokemon Diamond. Jakiś czas temu napisałem recenzję gry Pokemon Emerald (GBA)... Miałem nadzieję, że ta gra przywróci stary klimat Pokemon... na szczęście się nie zawiodłem... gra jest bardzo dobra! Powstał już nawet emulator: No$GBA, który działa już całkiem szybko i co najważniejsze Save jest sprawny!

Grę rozpoczynamy gadką Profesora Rowana. Wybieramy sobie kim chcemy grać: chłopcem czy dziewczynką. Potem nadajemy sobie imię i nazywamy swojego rywala. Rozpoczyna się już prawdziwa gra: startujemy w regionie Sinnoh. Idziemy sobie z rywalem na ścieżkę i po drodze znajdujemy profesora. Odchodzi razem z innym trenerem pokemonów. Okazuje się że nie wziął swojej walizki! Podchodzisz do niej i wtedy atakuje cię grupka Pokemonów o imieniu Starly. Otwierasz walizkę i wybierasz jakim pokemonem chcesz się obronić, jak zawsze ja wybieram roślinnego ;]. Po pokonaniu Pokemonów profesor dowiaduje się że zabraliśmy jego pokemony, więc prosi nas abyśmy mu pomogli kolekcjonować Pokedex. Wiecie już zapewne dobrze jak to dalej idzie, poznajemy nowe gatunki pokemonów (aha, jest około 100 nowych rodzajów!), chodzimy po miastach, pokonujemy liderów i idziemy do ligi. W tej części złą drużyną jest Team Galactic, która chce wziąć wszechświat dla siebie. Mamy również szansę złapać legendarnego pokemona Dialgę.

Po skolekcjonowaniu całego Pokedexa dostaniemy wersję National Pokedex, w której będzie można odkryć WSZYSTKIE pokemony. Jeśli chcemy przenieść sobie swoje mordercze maszynki z GBA do DSa to po zdobyciu National Dexa wkładamy którąś z gier na GBA do konsoli i wrzucamy je do tej gry . Po przeniesieniu trzeba je złapać w Pal Parku przy specjalnych Pokeballach - dobre rozwiązanie!

Grafika jest naprawdę dobra w porównaniu do GBA, jest to takie jakby 3d. Walki jednak są takie jakie były, poza tym że polecenia wydajemy patyczkiem na dolnym ekraniku. Muzyka także znacznie poprawiła swoją jakość, słucha się jej na prawdę dobrze! Grywalność? Gra jest bardzo grywalna, bardzo wciągająca, można grać wieele godzin.

W grze ulepszono Contesty (takie jakby konkursy piękności naszych stworków ;) ), teraz są różne konkurencje i znacznie trudniej wygrać. Jest system dnia i nocy, godzina jest taka jak w ustawieniach Nintendo (komputera w przypadku emu ;)) Dodano również nową możliwość łapania niektórych pokemonów: do specjalnych złotych drzew doklejamy miód i po 12 godzinach znajdujemy tam jakiegoś pokemona.

Uważam że ta część bardzo się udała autorom. Jest wiele nowych rzeczy przez co zabawa trwa znacznie dłużej, jednak ja i tak wole włączyć swojego Gameboya i pograć w klasyczną wersję.

Plusy:
+ grafika i muzyka
+ nowe gatunki Pokemon
+ nowe rozwiązania

Minusy:
- walki - nie wykorzystano całej możliwości DSa
- pikaczu!!!! >.<

Grafika 8/10
Muzyka 9/10
Fabuła 9/10
Grywalność 10/10

Moja ocena: 9/10


Obrazki z gry:

Dodane: 14.05.2007, zmiany: 21.11.2013


Dodaj komentarz:

Pytanie kontrolne: kto tu rządzi?
Aby być podpisanym wlasnym nickiem, zarejestruj i zaloguj się na forum.