Summon Night: Twin Age

Summon Night Twin Age: Seireitachi no Kyoumei (JAP)
Wydania
2007()
2008()
Ogólnie
Action rpg z bardzo przyjemną dla oka grafiką, porządnie rozbudowanym zapleczem współczynnikowym oraz całkiem zacnym zaimplementowanym wykorzystaniem stylusa.
Widok
izometr
Walka
czas rzeczywisty

RECENZJA

Fabuła
Istnieje świat, w którym żyją dusze z innego świata. Są to dusze otaczającej nas natury. W owym świecie istnieją dwie rasy: ludzie oraz Kascuza (podobni do ludzi, lecz posiadają dziwnie wyglądające uszy). Ci drudzy, czyli Kascuza żyją wśród tych dusz i pomagają sobie nawzajem zaś ludzie wykorzystują ich moc do swoich celów. Ludzie mówią o Kascuza- potwory, zwierzęta. Nic więc dziwnego, że pewnego dnia rozpoczęła się wojna pomiędzy tymi dwoma rasami. Na szczęście nie dotarła ona do małej wyspy zwanej Jarazi, na której rozgrywa się akcja gry Summon Night: Twin Age. Gra opowiada o dziewczynie zwanej Reiha, która posługuje się talentem magicznym. Będąc dzieckiem straciła swego ojca i przyzwała bestię- istotę z innego świata- Aldo. Reiha i Aldo są jak siostra i brat- tak się nazywają nawzajem. Po stracie ojca Reihi mieli tylko siebie i wychowywał ich mędrzec Ingiell, który jest Kascuza. Pewnego dnia spostrzegli, iż dusze zachowują się inaczej niż zawsze, że są nie spokojne. Postanowili to sprawdzić i podążyć za tropem tych dusz, ale to zadanie należy już gracza. Fabuła została podzielona na rozdziały

Rozgrywka
Gracz na samym początku dostaje wybór postaci, jaką chce zacząć grać i z którą będzie poznawać fabułę. Mamy do wyboru Aldo-, który posługuje się trzema typami broni- mieczem, toporem, włócznią lub możemy wybrać Reihę, która posługuje się wszelaką magią za pomącą laski. Na początku można oczywiście zmienić imiona naszych bohaterów, a podczas gry możemy zmieniać kontrolę nad danym bohaterem. Dobra teraz wyruszamy w świat. Poruszamy się za pomocą dolnego ekranu NDSa przy pomocy rysika. Sterujemy tak jak w zwykłych cRPG na PC za pomocą myszki. Gra wręcz troszkę przypomina taki tytuł jak Diablo. Na mapie świata przechodzimy do różnych lokacji za pomocą klikania. Walka odbywa się w czasie rzeczywistym. Przemierzamy różne lasy, góry, świątynie, lochy i zabijamy potwory zbierając punkty doświadczenia potrzebne do zwiększenia naszego levela. Po każdym zdobyciu poziomu otrzymujemy punkty umiejętności, które możemy wykorzystać w celu poznania jakiejś zdolności lub czaru, które przydają się do walki. Oboje bohaterowie posiadają drzewka różnych umiejętności. Każda z nich kosztuje odpowiednią ilość punktów. Niektóre umiejętności są bardzo widowiskowe i skuteczne w walce z kilkoma potworami naraz. Gdy pokonamy potwory często wylatuje z nich złoto i często rzeczy, które mogą się przydać do stworzenie różnych soków przywracających zdrowie i manę. Wylatują też przedmioty, które przydają się do stworzenia własnych broni i zbroi, które możemy dokonać w sklepie znajdującym się na mapie głównej. Oczywiście w owym sklepie możemy też kupić inne niezbędne przedmioty przydatne w walce. Przemierzając grę i wgłębiając się w fabułę poznajemy kolejnych przyjaciół, którzy towarzyszą nam walce. Zdobywają oni również doświadczenie, lecz nie posiadają drzewka umiejętności, mają za to swe wyuczone. Cała nasza ekipa potrafi również przywoływać potwory jako towarzyszy, którzy pomagają nam w walce. Lecz do przywołania musimy nauczyć się przywoływać danego potwora oraz mieć odpowiednią ilość potrzebnych do tego przedmiotów. Po przejściu fabularnej części lokacji możemy do niej wrócić, aby trochę potrenować. Górny ekran wykorzystywany jest do podglądu statystyk bohaterów, do mapy danej lokacje lub innych tym podobnych. Podczas walki i eksploracji mamy po dwa panele po boku, abyśmy mogli łatwo używać wybranych zdolności i przedmiotów.

Grafika, Muzyka, Detale
Grafika w grze jest bardzo bogata w kolory. Mamy też bardzo ładnie stworzone postacie. Jak widać na poniższych obrazkach, grafika 2D w tej grze jest na wysokim poziomie. Widok kamery jest z rzutu izometrycznego. Ciekawie wyglądają przerywniki podczas używania najlepszych umiejętności bohaterów. Niektóre potwory są lekko spikselowane, lecz zbytnio to nie przeszkadza. Muzyka w grze pasuje do różnego otoczenia. Choć nie jest tak przebojowa to cieszy moje ucho. W grze nie ma żadnej rozgrywki dla wielu graczy- a szkoda. Istnieje jedynie możliwość wymiany przedmiotów pomiędzy dwoma konsolkami. Po ukończenie fabuły gry możemy dalej grać i trenować i się podniecać :). Część fabularna jednak może okazać się zbyt krótka dla normalnego gracza.

Podsumowanie i ocena
Summon Night Twin Age to dobra gra z bardzo ciekawą fabuła. Przypomniała mi tak dobry tytuł jak Diablo. Ocena ode mnie będzie więć bardzo wysoka. Wystawiam 9 bo do 10 jej troszeczkę jednak brakuje. Ale i tak polecam ten tytuł wszystkim bez wyjątku.

Grafika: 8/10
Grywalność: 10/10
Fabuła: 9/10
Muzyka: 8/10

Moja ocena ogólna: 9/10


Obrazki z gry:

Dodane: 14.03.2009, zmiany: 21.11.2013


Dodaj komentarz:

Pytanie kontrolne: kto tu rządzi?
Aby być podpisanym wlasnym nickiem, zarejestruj i zaloguj się na forum.