Goku Jr's Adventure (PC)

Goku Jr's Adventure

Wydania
2005( Nieoficjalnie)
Ogólnie
Tym razem produkcja angielskojęzyczna i w dodatku robiona na najstarszego rpgmaker - z numierkiem 95. Dla fanów Dragon Balla podobno pozycja obowiązkowa.
Widok
izometr
Walka
turówka
Recenzje
Gokufan
Autor: Gokufan
25.07.2007

Jest naprawdę wiele gier na RPG Makera o Dragon Ballu. Jednak tylko trzy powstały na najstarszego RPG Makera 95. Jedną z nich jest Dragon Ball: Goku Jr's Adventure.

Gra jest zrobiona na podstawie specjalnego odcinka Dragon Ball GT: Biography of Goku. Fabuła - minęło 100 lat od wydarzeń w Dragon Ball GT. Wszyscy bohaterowie już nie żyją, poza Pan. Ma jednego wnuka - Goku Jr. I to właśnie on jest głównym bohaterem tej gry. Wygląda zupełnie jak Son Goku, jednak nie zachowuje się jak on - jest tchórzem i nie lubi walczyć. Pewnego dnia w szkole Goku spotyka szkolnego tyrana - Packa. Ten zabiera mu długopis. Goku opowiada o tym swojej babci, ona mu mówi że powinien z nim walczyć. Nagle Pan spada na podłogę i jest przewożona do szpitala.

Teraz zaczyna się rozgrywka; idziemy do szpitala. Tam dowiadujemy się od pielęgniarki, że Pan może umrzeć. Zrozpaczony Goku wraca do domu i przypomina sobie słowa Pan: "Smocze kule mogą spełnić twoje życzenie". Musi więc iść na górę Paozu by odnaleźć legendarną Smoczą Kulę i uratować Pan.

Grafika nie stoi na wysokim poziomie, to po prostu przerobione RTP. Jednak w sieci trudno by było znaleźć grafiki do tego Makera. Muzyka to różne midi, m.in Dragon Ballowe. Są nawet dobrze dobrane i miło się ich słucha. Mapping jest znośny, ale w RPGM95 raczej się nie da zrobić dobrych mapek...

Gra jest dość długa i przyjemna, miło mi się w nią grało - wciągneła mnie. Walki są dość trudne, ale wystarczy dobry ekwipunek oraz level. Gra może wydać wam się słaba, jednak ja siedziałem chwilkę przy tym Makerze i wiem że robienie tam gier to mordęga - nie ma zbyt wiele opcji, duże ograniczenia graficzne... Autor odwalił kawał dobrej roboty. Jest to bardzo dobry RPG i powinniście w niego zagrać.

Uważam że gra jest dobra, każdy kto lubi RPGi o grafice i stylu PC-98 powinien zasiąść do tej gry. Uwaga: ocena gry jest zależna od możliwości programu w którym robił autor. Podsumujmy:

Plusy:
+ Klimat
+ Grywalność

Minusy
- Mogło by być ździebko dłuższe :)

Grafika 4/5
Muzyka 5/5
Grywalność 4/5
Ogólnie 4/5


Obrazki z gry:


/obrazki dostarczył Gokufan/

Dodane: 01.10.2007, zmiany: 05.04.2021


Dodaj komentarz:

Pytanie kontrolne: kto tu rządzi?
Aby być podpisanym własnym nickiem, zarejestruj i zaloguj się na forum.