Hero of The Kingdom II

Wydania
2015( Steam)
2015( Steam)
2015( Steam)
2015( Steam)
2015( Steam)
2015( Steam)
2015( Steam)
2015( Steam)
2015( Steam)
2015( Steam)
2015( Steam)
2015( Steam)
Ogólnie
Druga część tej klikanki z ukrytymi przedmiotami, polanej delikatnie rpg-owym sosem... nie wnosi do serii nic nowego.
Widok
izometr
Walka
ukryte przedmioty, klikanka
Recenzje
mg-mat
Autor: mg-mat
12.10.2020

Hero of the Kingdom II to kolejna część oryginalnego klikadełka typu ukryte obiekty, ubranego w szaty RPG. Druga część oferuje nową historię oraz te sameee... Człowiek w białym prochowcu z kapeluszem na głowie pojawił się znikąd obok mojego biurka.
- Mógłby mi Pan potrzymać kartkę? Spadł mi długopis.- Mężczyzna wziął kartkę i zaczął studiować tekst.
- Mechaniki w dwójce są takie same jak w jedynce. Autor dodał tylko więcej osiągnięć. - Powiedział pewnym głosem.
- Eee..tak ma pan rację, właśnie to chciałem napisać. Nadal przyjemnie się klika, ale właściwie nie ma dużego znaczenia, w którą część gramy.
- Tutaj odrobinę bym się nie zgodził. - Mężczyzna poprawił kapelusz na głowie, jego zamyślona mina zdradzała, że coś analizuje w myślach. - Zauważyłeś, że teraz w osiągnięciach mamy większy margines błędu i nie trzeba zebrać wszystkich grzybków, beczek i tak dalej?
- Faktycznie tak jest, chociaż ten margines jest niewielki.
- Jest też statek, którym pływamy po morzu.
- Statek nic nie zmienia, daje tylko pretekst do większego zbieractwa, no i trzeba go zbudować, co oznacza, że mamy kolejne kilka zbierackich zadań.
- A podziemia z zombiakami? W tej części jest sporo więcej walki.
- Walki? - Prychnąłem głośniej niż bym chciał, opluwając nieznacznie prochowiec mężczyzny, ten przetarł kołnierzyk z niesmakiem.
- Nie ma w tej grze żadnej walki. Są podziemia z potworami, ale aby cokolwiek pokonać, wystarczy na to kliknąć i tyle z walki. Jedyne co trzeba zrobić to spełnić warunki w postaci posiadania odpowiedniej broni, mikstur itp.
- Faktycznie masz rację. Mimo wszystko chyba grało ci się dość przyjemnie.
- Nie przeczę. Jeśli ktoś lubi zagrać sobie od czasu do czasu w klikadełko, gra jest całkiem przyjemna.
Nasza dyskusja o Hero of the Kingdom II pewnie by jeszcze trwała parę minut, gdyby nie fakt, że uświadomiłem sobie, że rozmawiam z wyimaginowaną postacią.
- A tak poza tym to jakim prawem pojawia się Pan w mojej wyobraźni?
Usta mężczyzny wydęły się w grymasie niezadowolenia. Zauważywszy, że mu się przyglądam, odpowiedział:
- Jestem agentem 0, pilnuję, aby wyobraźnia twórców nie przekraczała granic absurdu, a pan jest podejrzany o nadużywanie swojej wyobraźni poza dozwolonymi rejonami.
Mój śmiech rozniósł się echem po mieszkaniu.
- Pan nie może mówić serio.
- Ależ jak najbardziej mówię to serio. - Odrzekł agent, a jego twarz przybrała poważny wygląd.- Ostrzegam pana, że jak nie zaprzestanie używać wyobraźni poza dozwolonymi regionami, to zajmie się panem komisja do spraw etyki wyobraźni.
- Taka komisja nie istnieje.
- Ależ istnieje, a Half Life 3 będzie zapowiedziany w przyszłym roku. - Odrzekł agent, a następnie wolnym krokiem odszedł poza granice mojej wyobraźni. Zmieszany siedziałem kilka minut przy biurku rozmyślając o komisji do spraw wyobraźni i o mały włos zapomniałbym wszystko podsumować.

PODSUMOWANIE:
Druga część to właściwie to samo co część pierwsza, tylko z nową historią, oraz większą ilością osiągnięć. Gra pod względem wielkość zbliżona jest do jedynki. Dla wprawnego gracza to około 5-8godzin na jedną dwie sesje. Jeśli szukacie oryginalnego klikadełka, to polecam. Jeśli szukacie dobrego RPG to ponownie tutaj go nie znajdziecie.

Moja ocena: 7/10

tekst do poczytania również tu: https://steamcommunity.com/id/mg_mat/recommended/346560/

Obrazki z gry:


/obrazki dostarczył mg-mat/

Dodane: 22.02.2015, zmiany: 12.10.2020


Dodaj komentarz:

Pytanie kontrolne: kto tu rządzi?