Warhammer 40,000: Inquisitor: Prophecy (PC)

Warhammer 40,000: Inquisitor: Prophecy

Warhammer 40.000: Inquisitor: Prophecy
Warhammer 40000: Inquisitor: Prophecy
Wydania
2019( Steam)
2019( Steam)
2019( Steam)
2019( Steam)
2019( Steam)
2019( Steam)
2019( Steam)
2019( Steam)
2019( Steam)
Ogólnie
Dodatek stand alone do gry Warhammer 40,000: Inquisitor: Martyr
Widok
Izometryczny z pełnym obrotem kamery o 360 stopni
Walka
Czas rzeczywisty
Recenzje
mg-mat
Autor: mg-mat
26.12.2021

Recenzję gry Warhammer 40,000: Inquisitor - Martyr pisałem już wcześniej i jeśli interesuje cię klimat, rozgrywka oraz ogólne wrażenia z gry, to zapraszam do przeczytania najpierw tej RECENZJI.

Warhammer 40,000: Inquisitor - Prophecy
to dodatek stand alone, ale też nie do końca więc jeśli zakupiłeś kompletną edycję Martyra, to możesz poczuć się zmieszany. Co mam odpalić najpierw? Czemu Prophecy się instaluje jako osobna gra? Ta recenzja jest odpowiedzią na te pytania, a jednocześnie uzupełnieniem recenzji Martyra.

Zacznijmy od tego, że jeśli posiadasz Warhammer 40,000: Inquisitor - Martyr oraz Prophecy jednocześnie, to Prophecy będzie już zawarte w twojej grze i nie ma potrzeby odpalać go osobno.

( Oficjalna wypowiedź twórców: For those who own Martyr, the stand-alone packs will be integrated. You don't have to exit Martyr in order to play Prophecy (and vice versa)).

Cale Q&A odnośnie dodatku znajdziecie na stronie twórców gry[neocoregames.com] (Język angielski wymagany). Poniższe informacje oparte są o to Q&A, więc możecie traktować je jako "pół-oficjalne" :)

Dodatek wprowadza sporo nowości:

- Nową kampanię główną podzieloną na 3 akty - Tutaj zawarty jest mały haczyk, bo kampania ta dostępna jest dopiero po ukończeniu podstawki jeśli gramy innymi postaciami niż Tech Adeptus, a dodatkowo są to tylko dwa akty. Pierwszy akt zarezerwowany jest tylko dla nowej postaci, więc jeśli chcemy ograć całość, to musimy rozpocząć nową grę Tech Adeptem.

- Nową klasę postaci: Tech Adeptus - klasa, która opiera swoje zdolności w dużej mierze na przyzwańcach oraz zdolnościach wspierających drużynę.

- Sporo nowych przedmiotów, perków i zdolności pasywnych głownie pod nową klasę postaci.

- Caligari Sektor z nowymi misjami pobocznymi, subsektorami itp.

- Nowi przeciwnicy

- Zwiększenie możliwości awansu aż do 100 poziomu postaci.

Sporo innych drobnych poprawek, które są też zaimplementowane do podstawowej wersji gry, niezależnie czy posiadamy dodatek, czy też nie. Tzw. aktualizacja 2.0.

Na koniec ostatnia kwestia, a mianowicie co jeśli posiadam tylko Prophecy? Czy mogę grać w multi, bez podstawki?
Według twórców jest to możliwe, ale z pewnymi ograniczeniami. Mianowicie możesz rozegrać tylko nową kampanię zaczynając od aktu drugiego, oraz misje poboczne dodane do gry w dodatku. Zawartość z podstawki będzie zablokowana.

Jeśli więc zakupisz Warhammer 40,000: Inquisitor - Prophecy jako osobny tytuł, to będziesz miał dostęp tylko do zawartości z dodatku. Zarówno w multiplayer jak i w rozgrywce dla jednego gracza.

PODSUMOWANIE:

Moim zdaniem dodatek Warhammer 40,000: Inquisitor - Prophecy jako pozycja stand alone wprowadził sporo niepotrzebnego zamieszania. Jest to dobry dodatek i polecam go zakupić wraz z podstawką zwłaszcza, że całość na przecenach jest teraz w bardzo przystępnej cenie, ale trochę nie rozumiem decyzji o wydaniu go jako osobny tytuł.

PLUSY:
+ Nowa klasa postaci
+ Całkiem fajna nowa kampania
+ Sporo innych nowości

MINUSY:
- Sposób dystrybucji wprowadza niepotrzebne zamieszanie
- Brak możliwości wyboru kampanii dla Tech Adepta na początku rozgrywki
- Zamieszanie z grą multiplayer

OCENA:
7/10

 

Zapraszam do obserwacji naszego kuratora: ŚWIAT RECENZJI

Obrazki z gry:

Dodane: 30.08.2020, zmiany: 26.12.2021


Dodaj komentarz:

Pytanie kontrolne: kto tu rządzi?