Baldur's Gate: Dark Alliance

Wydania
2001()
2002()
Ogólnie
2001, po sporym sukcesie serii Baldur's Gate na PC-tach autorzy postanowili zarobić na tym tytule jeszcze kilka dolców i wydali gry o podobnym tytule na niemal wszystkie konsolki nowej generacji. Z PC-tową wersją nie mają one zbyt wiele wspólnego (poza ogólnymi zasadami AD&D)- gra poszła w kierunku diablowatej sieczki. Co nie znaczy, że jest to zły tytuł!
Widok
Izometr
Walka
Czas rzeczywisty, brak puazy.
Recenzje
Borsook
Autor: Borsook
09.05.2003

Baldur's Gate: Dark Alliance jest bardzo dobrą grą z gatunku action rpg na PS2. Gra odbiega od tego co widzieliśmy na ekranach naszych pecetów. W wersji na Playstation 2 bardziej jej do Diablo niż do poprzedników z pieca.

Dark Alliance daje nam możliwość wybrania spośród trzech postaci, którymi będziemy przemierzać świat. Są to łucznik (człowiek), wojownik (krasnolud) i mag (elf). W tej części zrezygnowano z drużyny, będziemy musieli w pojedynkę się zmagać z przeciwnikami (lub przyprowadzić kolegę i zagrać we dwóch).

Walka przypomina tą z Diablo, wszystko toczy się w czasie rzeczywistym. Nie mamy możliwości wciśnięcia pauzy podczas walki tak, jak to miało miejsce w wersjach na PC. Tutaj wszystko zależy jak szybko wciskamy przyciski na padzie:).

Tak samo jak walka zmienił się system używania czarów. Wprowadzono punkty mana, które kończą się wraz z rzucaniem czarów (tak jak w Diablo). Czarów jest trochę za mało (mogli się chłopaki postarać lepiej:)), do tego jeszcze dochodzi kilka specjalnych umiejętności (np. szybsza regeneracja many i życie).

Grafika w Dark Alliance jest śliczna. Wszystkie efekty (woda, czary) są perfekcyjnie przedstawione. Także do modeli postaci nie można się przyczepić (popatrzcie na osoby w karczmie Elfsong). To trzeba po prostu zobaczyć na własne oczy.
Statystyki prezentują się marnie, nie mamy możliwości na ich zmiany (są od razu przydzielone do postaci). Jedyne co możemy rozwijać to czary i umiejętności.

Plusy:
- śliczna grafa
- dynamiczna rozgrywka
- możliwość gry we dwóch
- klimat

Minusy
- mało czarów i postaci
- marne statystyki
Ocena: 8/10


Obrazki z gry:

Dodane: 10.05.2003, zmiany: 21.11.2013


Dodaj komentarz:

Pytanie kontrolne: kto tu rządzi?
Aby być podpisanym własnym nickiem, zarejestruj i zaloguj się na forum.