Dragon Ball Z: Super Gokuden Totsugeki Hen (JAP) (SNES) Dragon Ball Z: Super Gokuden Totsugeki Hen (JAP) (SNES)

Dragon Ball Z: Super Gokuden Totsugeki Hen (JAP)

Dragon Ball Z: Gokuden
Wydania
1995()
2016()
Ogólnie
Pseudoerpegowa pozycja tylko dla zatwardziałych fanów Smoczych Kul. Wydane tylko w Japonii, gra to głównie dialogi i bitwy, a ponieważ patch jest wyjątkowo niekompletny, więc za dużo sobie nawet nie poczytamy. Uwaga - w GoodSNESie gra pomieszana z sequelem z nazwami.
Recenzje
Gokufan
Autor: Gokufan
15.04.2009

Wstęp
Dzisiaj do czynienia mamy z kolejną grą Dragon Ball na konsolę Super Famicom (SNES). Dragon Ball Z: Super Goku Den - Totsugeki-Hen została wydana w 1995 roku przez firmę Bandai. Nigdy nie wyszła poza teren Japonii, jednak mamy dostępne w internecie (niekompletne, ale cóż) angielskie tłumaczenie. Nie jest to typowy RPG, w sumie większość gry polega na przeskakiwaniu dialogów, a tych jest bardzo dużo. W niektórych momentach gry mamy do wyboru parę opcji dialogowych i jeśli będziemy wybierać wszystko zgodnie z fabułą mangi, osiągniemy 100% ukończenia, dzięki czemu dostaniemy jedną dodatkową walkę. Co do fabuły, gra ściśle trzyma się mangi. Obejmuje czas od początku historii do walki z Piccollo Daimaou, czyli prawie całą pierwszą serię Dragon Ball.

Fabuła
Mały chłopiec o imieniu Son Goku z nadprzyrodzoną mocą i... ogonem pewnego razu napotyka Bulmę, dziewczynę która zbiera Smocze Kule. Po zebraniu wszystkich 7 zjawia się boski smok, który spełnia jedno życzenie. Niestety, nie tylko oni ich poszukują, wiele złych osób również chce spełnić swoje zachcianki. Goku trenuje u coraz to lepszych mistrzów, staje się coraz silniejszy, w końcu napotyka Piccolo Daimaou - demona, który zabija wiele osób i jest niewiarygodnie silny. Czy Son Goku go pokona?

System walki
Walka jest dość nietypowa. Nasza postać staje naprzeciw wroga (widok izometryczny). Obie postacie pochodzą do siebie coraz bliżej, gdy jedna z postaci dojdzie do pewnego punktu szybciej niż druga, wtedy następuje atak. Tak naprawdę wszystkie statystyki jakie mamy dostępne to HP oraz ATK, który ładujemy, trzymając dwa guziki. To jest kluczowa sprawa w walkach, po załadowaniu postać jest szybsza, a co za tym idzie więcej razy zaatakuje. Jednak po użyciu silniejszych ataków musimy ładować energię jeszcze raz. Po każdej walce jesteśmy coraz silniejsi. Wzrasta nam szybkość, Hp, siła itp. Za każdym razem informuje nas o tym Son Goku. Nie mamy więc tutaj żadnych leveli, nie mamy wpływu na wzrost naszego bohatera. Z biegiem fabuły dojdą nam nowe techniki, jak Kamehameha, w które warto się zaopatrzyć, wchodząc w odpowiednią zakładkę w menu. Pod każdym klawiszem możemy sobie ustawić inny atak. Jak więc widzicie, walka przypomina bardziej zręcznościówkę.

Poziom Trudności
Co do poziomu trudności, to gra jest bardzo łatwa, nie ujrzycie wielu "Game Overów", no może parę pod koniec gry. Wystarczy parę minut i walki stają się dziecinnie proste.

Grafika i Muzyka
Tu jest dobrze, mamy różne tła, twarze bohaterów (z mimiką), mapkę, dzięki której widzimy gdzie nasz bohater jest, wszystko to to piękne pikselki. Warto też wspomnieć o ładnie zanimowanych postaciach podczas walk. Muzyka też bardzo dobra, mamy tu sporo kawałków, każdy dopasowany do sytuacji, na pewno nam się szybko nie znudzi.

Na koniec
Ogólnie mówiąc jest to całkiem przyjemna gra, rozrywka na 7 godzin. Jednak osobom które nie miały styczności z Dragon Ballem tytuł może się nie spodobać. Ogromna ilość dialogów może czasem naprawdę znudzić. Jeśli ją przejdziecie, to wątpię że do niej kiedykolwiek wrócicie. Ja ją w każdym razie polecam, bywały dużo gorsze gry niż ta. Ach, wyszedł również sequel (słaby) tej gry, opisany już na naszej stronie. Ok, podsumujmy:

Plusy:
+ przyjemna muzyka
+ ładnie zanimowane postacie
+ fabuła ściśle trzyma się mangi

Minusy:
- za dużo dialogów
- za mało walk

Grafika: 4/5
Muzyka 4/5
Grywalnośc 2,5/5
Ogólnie: 3/5


Obrazki z gry:

Dodane: 17.04.2009, zmiany: 01.01.2017


Dodaj komentarz:

Pytanie kontrolne: kto tu rządzi?
Aby być podpisanym wlasnym nickiem, zarejestruj i zaloguj się na forum.