Dragon Ball Z: Super Gokuden Kakusei Hen (JAP) (SNES)

Dragon Ball Z: Super Gokuden Kakusei Hen (JAP)

Dragon Ball Z: Gokuden 2
Wydania
1995()
Ogólnie
Gra w 95% przetłumaczona na jęz. ang. (po japońsku został ekran tytułowy, porady udzielane przez smoka i- co najgorsze- część komend podczas walk i inwentory). Nie jestem pewien, czy to aby do końca rpg- sporo tu gadania i walk, prawie brak współczynników... ale Gokulo twierdzi, że to rpg, więc niech mu będzie :). Aha- jeśli nie jesteś fanem DB, to trzymaj się od tej gry z daleka!
Recenzje
Gokulo
Autor: Gokulo
23.11.2001

Dragon? Dragon Ball? Że co!?:) Na pewno większość z was o tym słyszała. Ta gra jest bardzo podobna to RPG tekstowych, gdyż czytamy teksty wypowiadane przez różne osoby, a czasem odpowiadamy na pytanie, które są w pewnym sensie quizem.

W menu możemy zobaczyć ile procent odgadliśmy, ale nie wiem co daje 100%, bo nie chiało mi się sprawdzać, oczywiście dobra odpowiedź nie jest konieczna do ukończenia gry, zmienia tylko troszeczkę jej przebieg.

Oczywiście w pewnym momencie przyjdzie czas na to, co w DB najważniejsze, czyli walki. System walki jest bardzo dziwny. Otóż do przycisków "przyłączone" są różne ataki. Jednak aby zadać przeciwnikowi jakieś poważne obrażenia to musimy naładować tak zwane BP czyli Batlle Power (poziom mocy po polsku).

BP zwiększa nam się prawie co walkę i do tego możemy jeszcze prosić smoka spełniającego życzenia, aby nam go zwiększył. Jeśli chodzi o widok, z jakiego obserwujemy grę, to są dwa: jeden w pewnym sensie to widok "z oczy bohatera", a drugi rzut izometryczny tylko podczas walk. Sama grafika przedstawia poziom średni, nic nadzwyczajnego. Cała gra jest średniej jakości, żadnej akcji, czytanie tekstu, walka, która sprowadza się tylko do ładowania BP i ataku.

Pewnie pomyślicie, że zapomniałem napisać o statystykach i inwentory. Otóż nie! Po prostu nie ma o czym pisać, bowiem tak statystyki to tylko HP i BP, a w inwentory to nie wiem o co chodzi, gdyż wersja, którą ja posiadałem miała japońskie inwentory. Wspomnę też, że nie ma tu żadnych leveli! Tą recenzją pewnie odstraszyłem teraz większość, ale tak naprawdę to gra jest warta choć małej uwagi.

Ocena: 5/10
(Fani DB mogą sobie dodać 2 punkty)


Obrazki z gry:

Dodane: 12.05.2002, zmiany: 21.11.2013


Dodaj komentarz:

Pytanie kontrolne: kto tu rządzi?
Aby być podpisanym wlasnym nickiem, zarejestruj i zaloguj się na forum.