Madou Monogatari: Big Kindergarten Kids (SNES)

Madou Monogatari: Big Kindergarten Kids

Madou Monogatari: Hanamaru Daiyouchi Enji (JAP)
Wydania
1996()
2004()
Ogólnie
Gra rpg dla młodszych graczy - bohaterka jest dzieciakiem z przedszkola, współczynniki i walki są uproszczone - również cel gry (zdanie egzaminu!) nie jest zbyt "dorosły". Co nie przeszkadza w całkiem przyjemnej rozgrywce! Arle - główna bohaterka występuje również w całej masie gier z serii Puyo Puyo - to jakieś zręcznościowo - logiczne tetrisopodobne cosie. Gra doczekała się angielskiego tłumaczenia by Gideon Zhi.
Widok
Izometr
Walka
Turówka
Recenzje
mit_mis
Autor: mit_mis
16.11.2004

Od jakiegos czasu JRK męczył mnie, żebym napisał jakąś recenzję. Nie miałem pomysłu jaka to mogłaby być gra, więc on wybrał. Niestety (albo i stety, zależy dla kogo;p) wybór padł na Madou Monogatari i muszę stwierdzić, że jest to... najbardziej cukierkowy RPG jaki kiedykolwiek widziałem:)

Gra zaczyna się w momencie, gdy mała Arle dostaje list. Jednak ani ona, ani jej mama nie potrafią go odczytać, pozostaje więc już tylko babcia. Najpierw Arle musi odwiedzić Magiczne Przedszkole, w którym nauczy się kilku czarów i dowie o egzaminie. Wpierw będziemy musieli odnależć certyfikat - Final Exam Certificate, który jest gdzieś ukryty. Po zajęciach nasza bohaterka wybiera się do swojej babci aby poznać treść listu. Po drodze natyyka się na bandę huliganów, z którymi będzie miała przyjemność się jeszcze parę razy potem spotkać. Babcia odczytuje list i Arle dowiaduje się, że jeżeli odnajdzie 8 sekretnych kamieni to spełni się jej jedno życzenie. Postanawia więc, że odnajdzie te kamienie by zdać egzamin. Do listu załączona została mapa, na której zaznaczone jest położenie 7 kryształów. No i to by było na tyle. Teraz musimy zwiedzać różne miasta, jaskinie itp. w poszukiwaniu kamieni.

Nasze zadanie nie jest jednak trudne, gdyż świat jest dość mały, wrogowie niezbyt trudni itd. Dla porównania mogę powiedzieć, że mój młodszy brat, (chodzący do 3-ej klasy podstawówki) nie miał z grą większych problemów, oprócz tego, że nie mając doświadczenia z rpg'ami nie zdobywał leveli i miał problemy z bossami. Niestety w grze nie ma paska życia i o tym jak czuje się Arle dowiemy się z jej komentarzy, lub poznamy to po jej wyglądzie. Jest to fajny bajer, jednak nie bardzo się sprawdza podczas walk, gdy nie wiemy czy się uleczyć, czy może jednak zaatakować. Jednak generalnie łatwo jest pozostać przy życiu i dotrzeć do końca gry. Ze współczynnikami sprawa ma się ciut inaczej. Możemy sprawdzić jaką nasza bohaterka ma siłę, obronę i szybkość, a nawet jaki poziom ma wybrany czar - tak czary także dostają poziomy(?). Oprócz tego gra ma nam do zaoferowania jeszcze spis naszych przeciwników oraz pamiętnik, w którym zapisane są notatki z poszczególnych dni.

Grafika prezentuje się bardzo dobrze. Design postaci jak i otoczenia jest ładny, szczegółowy i strasznie kolorowy. Podczas walk mamy okazję ujrzeć animacje postaci i tu także wszystko wygląda cukierkowo. Ogólnie mówiąc grafika jest strasznie kolorowa, wesoła i nie można o niej powiedzieć złego słowa.

Trochę inaczej ma się muzyka. Nie jest ona jakaś specjalnie ciekawa i raczej nie wpada w ucho. Jednak pasuje do gry i razem z grafiką tworzy zgraną całość.

Podsumowując gra jest raczej kierowana do młodszych graczy (grafika, poziom trudności). Starszych maniaków rpg raczej nie zaciekawi, jednak kto wie, może akurat tobie się spodoba =]

Młodsi: 5/5
Starsi: 3/5


Obrazki z gry:

Dodane: 23.11.2004, zmiany: 21.11.2013


Dodaj komentarz:

Pytanie kontrolne: kto tu rządzi?
Aby być podpisanym wlasnym nickiem, zarejestruj i zaloguj się na forum.