Neutopia
Wydania
1989()
1989()
Ogólnie
1990, actionowaty RPG na tą zabytkową już platformę jaką jest PC Engine.
Widok
Izometr
Walka
Zręcznościówka, czas rzeczywisty

RECENZJA

Wstęp
Hudson Soft nie przyzwyczaił nas do erpegów, raczej preferował platformówki. W dużym stopniu odbiło się to na tej grze, ponieważ nie zdobywamy doświadczenia, ani nie awansujemy na
kolejne poziomy. Skąd my to znamy... Jasne, że z Zeldy. W tej grze dosłownie wszystko wzoruje się na Zeldzie. Poczynając od walki, a kończąc na fabule (chociaż w mniejszym stopniu). Trzeba
zwrócić uwagę też na to, że grę mamy po angielsku.

Fabuła 4/10
Wcielamy się w młodego rycerza o imieniu Jazeta. Pewnego dnia spotyka się on z jakimś mędrcem (czy coś w tym stylu). Ten mędrzec opowiada o ośmiu medalionach oraz księżniczce zaklętej z tego powodu. Naszym celem będzie znalezienie owych medalionów i uratowanie księżniczki. Od tej chwili rozpoczyna się nasza gra w świecie Neutopii. Jak widzicie fabuła jest dość podobna do tej z Zeldy, ale gorsza! Nic się nie zmienia, żadnych zwrotów akcji. Odwiedzimy osiem dungeonów jeden po drugim i dziękuję.

Rozgrywka 8/10
Rozgrywka to na pewno jeden z atutów gry. Walki w stylu action nie nudzą i nie są zbyt monotonne. Sama rozgrywka będzie wyglądać mniej- więcej tak; Idziemy do dungeona, zdobędziemy medalion, mędrzec walnie jakieś kazanie, a później znów to samo. No dobrze, może nie najlepiej to ująłęm, bo czasami otwierają się jakieś wrota wymiarów itp. itd. Na szczególną uwagę zasługują bossowie. Walki z nimi są ciekawe, wciągające i trudne (ale
tylko bez sejwowania:)). Zagadki logiczne, nie to nie w stylu Neutopii, raczej z Zeldy. Tutaj aby otworzyć zablokowane drzwi musimy wybić wszystkie monstra w danej lokacji.

Stuff 5/10
Wiele itemek zdobędziemy poprzez zabijanie potworów. Niektóre są w skrzyniach. W miastach nie ma żadnych sklepów, booooo nie ma miast! W takim razie co z ekwipunkiem? Nowe miecze, zbroje i inne akcesoria zdobędziemy w skrzyniach, najczęściej w dungeonach. Niektóre itemki są naprawdę ciekawe, szczególnie bomby (znane z Zeldy, które działają na tej samej zasadzie- głównie wysadzanie ścianek w dungeonach), ale są też takie powery, które niszczą wszystkich nieprzyjaciół.

Oprawa 7/10
Grafika jest przyjemna, całkiem dobra animacja i naprawdę świetnie wykonani bossowie. Na uwagę zasługuje też wygląd ataków bossów (patrz screen). Muzyka, też nie mam zastrzeżeń, tutaj nie spotkamy skocznej muzyczki w dungeonach:)

Podsumowanie
Jeśli bierzesz się za coś z PC Engine'a to musisz wybrać którąś z Neutopii.

Moja ocena: 4/5


Autor: 4


Obrazki z gry:
Mój pierwszy boss- dość trudny. Czwarty wymiar. Srebrny miecz i wszystko hmmmmm ginie? Chłopiec z podziemi i angielski jęzor. Item-y, ekwipunek i ogólnie menu.

Dodane: 24.03.2004, zmiany: 21.11.2013



Dodaj komentarz:

Pytanie kontrolne: kto tu rządzi?




Aby być podpisanym wlasnym nickiem, zarejestruj i zaloguj się na forum.