Podróże kształcą

news_imgs/2022_08_03/PAL7_00.jpg

A z pewnością absorbują. Dzisiaj wyjeżdżam na tydzień do Wrocławia i prawdopodobnie to byłaby jedyna ciekawa informacja, gdyby nie to, że mamy też recenzję Sword and Fairy 7 autorstwa Choloka. Zapraszam do lektury, ja szykuję się do drogi!

A, upały wracają, więc pamiętajcie aby pić sporo płynów!

Niesamowicie niesamowity!

news_imgs/2022_07_22/spiderman-badge-desktop-tablet.png

Skoro mamy na stronie opisane Tomb Raidery i Control (a nawet nowsze Assasin's Creedy), to nie może zabraknąć Spider-Mana od studia Insomniac, z niemałą ilością elementów RPG.

Zapraszam do przeczytania recenzji, ale jakby co - td;dr widowiskowa gra pełna satysfakcjonującej rozgrywki naprawdę warta spróbowania (nawet jeśli nie jest się fanem Marvela i Spider-Mana).

PS Kiedyś jeszcze napiszę tę recenzję erpega ostatecznego, erpega ultymatywnego, erpega doskonałego - gry FIFA. Ale może wtedy JRK już straci cierpliwość i będzie to moja ostatnia tutaj recenzja? 

Baroque

news_imgs/2022_07_21/4642titlescreen.png

Plissken wydał kompletne angielskie tłumaczenie gry Baroque na Playstation 1. Jest to post-apokaliptyczny dungeon crawler stworzony przez studio Sting, wydany pierwotnie na Segę Saturn i Playstation 1 właśnie, a później w postaci remake'u na Playstation 2 i Wii.  Zainteresowanych zapraszam do pobrania łatki, którą znajdziecie jak zawsze na RHDN.

Królu złoty

news_imgs/2022_07_18/og_img.jpg

HEREZJA! KTOŚ ŚMIAŁ NIE WYSTAWIĆ NAJLEPSZEJ OCENY PERSONIE 5, I TO NAWET W WERSJI ROYAL. PRZECIEŻ TO ARCYDZIEŁO. CO TO ZA RECENZENT?! WYKOPAĆ GO STĄD! GUZIK WIEDZĄCY ZUMER! CO ON WIE?! BLUŹNIERCA BEZ SERCA! 

Heh, nie wiem czy trudniej było przemęczyć się z największymi bolączkami tej gry, czy opisać w recenzji jej ogólne założenia fabularne, bo i granie, i spisywanie wrażeń było dla mnie bardzo trudne. Były momenty, gdzie chciałem wystawić tej grze naciąganą tróję, a były i takie, gdy piątka wydawała mi się za niską oceną.

Jeśli chcecie sami się przekonać czy należy mi się banicja za atak na jRPGową świętość to zapraszam do recenzji. Jeśli nie znacie tej gry i chcecie przeczytać opinię osoby, która nie jest ześwirowana na punkcie serii, to również zachęcam do was przeczytania - nawet bardziej niż tamtych personowych wyjadaczy. It's showtime!

Powrót z wakacji

news_imgs/2022_07_11/FF7_0.jpg

Nie moich, bo dorośli ludzie ich nie mają, jak jakieś dzieci... JRK wrócił, wlepił ślipia w swoją skrzynkę mailową i ujrzał tam mnogość zaległych recenzji... z kwietnia, ups! A że niemrawy chłopaczyna po ostatnich wojażach, to ze łzami w oczach błagał mnie o pomoc. Cóż, tak się składa, że Uczynność to moje drugie imię i okazałem łaskę, a co mi tam! Przejrzałem korespondencję i zabrałem się za pisanie newsa. A jako że moje trzecie imię to Gnuśność, to czytacie go dopiero teraz. Właściwie to nie wiem czy jest to jeszcze produkcja świeżo portowana na PC w tej formie, bo jak widzę na Steam to jest dostępna już wersja z dodatkiem, ale jak znam Choloka, to... nie wiem co zrobi, w życiu nie zamieniłem z nim nawet zdania. W recenzji Final Fantasy VII Remake deklarował pewną niechęć do zakupu dodatku i grania w niego. Ale to było w kwietniu, a nuż mu przeszło...?

Piekło ma kolor zielony

news_imgs/2022_06_30/20220623195602_1.jpg

Na zakończenie czerwca, mam dla was recenzję wprost od polskiego studia The Farm 51. Ich najnowsza produkcja nazywająca się Chernobylite, to istne zielone piekło naszpikowane mechanikami jak mieszkania Rosyjskich polityków podsłuchami KGB. Ten mocno fabularyzowany miks RPG i survivalu, udał się co najmniej dobrze i śmiało można go nazwać "Polskim Stalkerem". Poza  fabułą oraz mechanikami warto też zwrócić uwagę na fotorealistyczną grafikę wykonaną w technologii fotogrametrii 3D. 

PS. W czerwcu jestem jedynym publikującym, więc mam nadzieję, że JRK poza "skarbami" z gry, znajdzie podczas swoich podróży jakąś prawdziwą sakiewkę wypełnioną Rzymskimi denarami i się podzieli:)