Średnio na jeża

tagi: PC
news_imgs/2022_11_25/bgjj.jpg

Listopad to w moim wydaniu miesiąc zaległych średniaków, które udało mi się ukończyć. Pierwsza gra, która zarówno sposobem rozgrywki, jak i krajem pochodzenia (Białoruś) jest dość oryginalna o tytule Legends of Eisenwald, zalegała mi na dysku od 2019 r. Druga gra czekała na ukończenie tylko nieco ponad rok, bo od września 2021 r. Zwei: The Ilvard Insurrection, bo o niej mowa, okazała się odbitym na sztancy znaczkiem prosto z Japoni dla młodszych graczy. Po ukończeniu obu tytułów czuję się dziwnie, niby mi ulżyło, że mam je z głowy, ale że nikt mnie do grania nie zmuszał (poza moją chorą psychiką gracza), to w tyle głowy pojawia się niebezpieczne uczucie, że mogłem ten czas wykorzystać na lepsze tytuły...

Przy okazji tego newsa, warto też poinformować, że nie tylko ja grywam w średniaki i niejaki Cholok, ukończył Anno Mutationem oraz już nieco zahaczającego o wyższą półkę RPG o tytule Fuga: Melodies of Steel (mi fuga i tak nadal będzie kojarzyć się z płytkami w łazience:)). Natomiast Rankin Ryukenden popełnił tekst o nic mi niemówiącym tytule Astral Chain.

 

 

[Proszę czekać...]

tagi: rpg
news_imgs/2022_11_18/header.jpg

No proszę, a jednak się doczekali. Dwaj, bo jeden - Rankin - czekał od wczoraj na wrzucenie jego recenzji na stronę, a drugi - Cholok - jakoś z pół roku. Ale nie przyjmuję skarg, że tak późno wstawiłem, bo właśnie ja nie zwlekałem, ale się nad tymi dwoma zlitowałem i dodałem ich recenzje. Z telefonu! To było trudne!

Jakie więc teksty wleciały na stronę? Jeden z gry 7th Circle, a drugi z ELEXa 2. Sprawdźcie je sami! 

Spokojnie zatem, moi kochani Recenzci (wszyscy, nie tylko wyżej wymienieni) - nie traćcie zapału - jeśli szefowie balują zwlekają z publikacją waszych tekstów, to spróbujcie uderzyć do mnie. Może się uda. 

Do siódmego kręgu piekła i jeszcze dalej!

tagi: recenzja rpg
news_imgs/2022_11_15/capsule_616x3531.jpg

Fani staroszkolnych erpegów, w których czołga się po lochach w widoku z pierwszej osoby, mają okazję zapoznać się z kolejną rekomendacją uznanego redaktora naszego portalu - Rankina. Czy jednak jego zasadniczo pochlebna opinia przekona Was do osobistego spróbowania Inferno: Beyond The 7th Circle? Przeczytajcie pełną recenzję i sami zdecydujcie czy chcielibyście powrócić do przeszłości!

Przed Grudniem - Uninstall

tagi: PC
news_imgs/2022_11_02/20221019115809_1.jpg

Chcecie poznać świetnego RPG, który jest tak dobry jak Diablo 3, a może nawet lepszy? Przedstawiam wam Undecember, pogromcę Diablo, PoE oraz wielu innych H&S. Oto nastała era nowego króla na scenie siekanek...zaraz, zaraz...chcesz wiedzieć więcej? Zapłać! Niestety, król zakopany jest pod PAY WALLEM i tylko nieliczni, którzy rzucą portfelem prosto w ekran, będą mogli ukończyć to cudo. Pay to Win brachu, a jak nie, to idziesz do piachu. W moim przypadku uninstall. exe i to jeszcze przed grudniem.

RUN=DIM as Black Soul

news_imgs/2022_10_27/4941titlescreen.png

Rolly, RafaMGam i EsperKnight wydali kompletne angielskie tłumaczenie gry RUN=DIM as Black Soul, strategicznego rpga na Segę Dreamcast. Łatka jest dostępna do pobrania na RHDN.

Przeoczenie

tagi: PC
news_imgs/2022_10_24/h10.jpg

Rok 2018 obfitował w mnóstwo dobrych tytułów RPG, a nasz redaktor naczelny JRK, miał sporo pracy, aby uzupełniać tabelki, ale jakim cudem przeoczył dodanie na stronę ostatniej części przygód panny Lary Croft o tytule Shadow of the Tomb Raider? Czyżby kontrowersyjność pod względem RPG-owatości tego tytułu ruszyła mu sumienie? Jeśli tak było, to zupełnie niepotrzebnie, bo to najbardziej RPG-owata odsłona. Drugim przeoczeniem jest tytuł Chasm, który w przeciwieństwie do rodowodu Tomb Raidera, od początku był projektowany jako hybryda RPG oraz metroidvani. Tego przeoczenia już nie rozumiem. Może, kiedy znowu zawita do Polski, to wyjaśni nam "historię tego swetra"...

PS. Pierwsza dziesiątka osiągnięta:)

Bądź większy! Bądź sobą!

news_imgs/2022_10_16/HcLcfeQBXd2RiQaCeWQDCIFN.jpg

No siemka, kochani fani. Tu ponownie Danika Hart. Przypominam, że w dzisiejszej audycji wziął udział sam Spider-Man! Właściwie ten "drugi Spider-Man", ale dzięki temu było nawet ciekawiej. 

Podcast możecie odsłuchać ponownie w archiwum nagrań tutaj. Serio, sprawdźcie koniecznie, bo czegoś takiego tutaj jeszcze nie było! No powaga!

Średnio wyszło

news_imgs/2022_10_13/Hil00.jpg

A właściwie średnie: mam na myśli jakość tytułów, które ostatnio testowałem. Jakoś ogólnie w życiu bywa średnio - kariera radiowca też stoi pod znakiem zapytania, bo urwał się kontakt z radiem - mają wywalone jajca we mnie. Trudno, i tak aplikowałem tam dla żartu, więc w sumie ostateczny efekt wielkim zaskoczeniem nie jest. Przydałoby się jednak uzyskać jakąś odpowiedź/decyzję w tym temacie. Trochę to nieprofesjonalne z ich strony, ale to tyle. Namiarów na stację nie podam, bo moim zamiarem jest tylko spuszczenie z siebie jadu, a nie jakaś prywata. Niech im się wiedzie dobrze, nawet teraz sobie w pracy słucham audycji od nich. Wszystkiego dobrego!

Co to ja...? A tak, recenzje. Ode mnie niedawno wyszły: H-Isekai Loves i Braveland Wizard. Więc jak chcecie się uśrednić jakimś tytułem, to macie dwa polecane (tak średnio) przeze mnie. A teraz wracam do przygotowań urlopowych, które idą... tak sobie. Ha, myśleliście, że powiem "średnio"?