Skończył się maj... A nie, to kwiecień dopiero.

news_imgs/2022_04_29/DoS00.jpg

Prawie wakacje się zaczynają - dla tych co mają przywilej takich atrakcji w planie. Większość z nas już nie ma, bo dorosłość jednak chyba więcej odbiera niż daje. Chyba że ktoś pracuje jako nauczyciel, ale też lekko nie jest, bo sporo do zrobienia zostaje w domu po godzinach plus jeszcze papierologia i inne duperele z tym związane. Wiem, bo mam siostrę w tym zawodzie i tylko utwierdza mnie w przekonaniu, że warto było trzymać się od tego z daleka. Dziękuję, siostra!

Trudno mi więc spojrzeć bez podejrzliwości na tytuł, który zabrał mi kilka ostatnich dni z życia. Dla mnie to jest jakiś spisek pedagogów, bo jak inaczej wytłumaczyć, że ktoś może być gotów zaryzykować życie i zdrowie, aby móc uczęszczać do szkoły? Gdzieś tam w cieniach siedzą mroczne indywidua i starają się zindoktrynować nas do roli potulnych uczniów. Właściwie większości z nas już nie, bo eduakcja raczej za nami, ale nasze potomstwo - kto wie...? Oceńcie sami, oto recenzja Dead or School.

Kontrola czujności

tagi: PC
news_imgs/2022_04_27/870780_screenshots_20220201021.jpg

Wielu widząc dodaną grę Control do naszej strony, będzie się zastanawiać, co ona tutaj robi? Czy to RPG? Odpowiedź jest prosta. W grze zdobywamy doświadczenie i awansujemy kolejne zdolności na wyższe poziomy, mamy też ekwipunek oraz kilka rodzajów broni, a wszystko modyfikowalne i upgradowalne. Mamy też zadania poboczne, a tym samym możliwość wracania w już odwiedzone rejony mapy. Jeśli mimo wszystko te argumenty kogoś nie przekonały, to dodam tylko, że gra jest RPG w tym samym stopniu, co najnowszy Tomb Raider, który to widnieje na naszej liście :). Po więcej zapraszam do recenzji.

Ciekawe jak długo pożyjesz?

news_imgs/2022_04_13/Hades00.jpg

Jakoś ostatnio tematyka krąży wokół długości życia. Żaden tam ze mnie jasnowidz, ale przewiduję, że każdy będzie żyć aż do śmierci. Dotyczy to nawet syna Hadesa czyli Zagreusa. Zanim się rycerze Zakonu im. Jana Parandowskiego oburzą na tę bzdurną z punktu widzenia ich stanu wiedzy informację, ja uprzedzam atak kontrinformacją - Supergiant zna ich wersję, ale celowo poszedł w autorską - do pierwotnej (Zagreus to syn Zeusa, gdy dzieciak umarł, to z resztek powstał Dionizos) jest w grze całkiem spore humorystyczne nawiązanie. Zatem, bez zbędnego przedłużania, zapraszam do lektury recenzji Hades. I spokojnego weekendu!

Gotuj się na śmierć

tagi: PC
news_imgs/2022_04_11/20220411182536_1.jpg

To już prawie półtora miesiąca od premiery najnowszej gry od From Software o nazwie Elden Ring. Po trudnym Sekiro, na śmierć byłem przygotowany i owszem ginie się często, ale w przeciwieństwie do Sekiro, Elden Ring można ukończyć korzystają z wielu nowych ułatwień, a ostatecznie w trybie multiplayer do trzech graczy jednocześnie. Takie podejście sprawiło, że jest to pierwsza gra od studia, która trafia do szerszego grona odbiorców. Jeśli nie miałeś styczności z grami od tych twórców, bo obawiałeś się wyzwania, to właśnie nadarza się okazja spróbować zakosztować tego nieziemskiego klimatu dark fantasy z najwyższej półki. Polecam!

Ogre Battle: The March of the Black Queen

news_imgs/2022_04_07/newsimage2692a.png

aisha, paul_met i Pennywise wydali kompletne angielskie tłumaczenie gry Ogre Battle: The March of the Black Queen na konsolę Sega Saturn. Opiera się ono na angielskim skrypcie z wersji na Playstation 1, ale przeszło rozległą korektę, a miejscami retranslację. Łatkę możecie pobrać z RHDN.

Biało na zewnątrz

news_imgs/2022_04_02/BL00.jpg

Nie wiem jak u Was, ale u mnie w okolicy nawaliło śniegu. Nie spadło, nawaliło. Gdyby to jeszcze jakość sensowna, ale nie - poszło w ilość, która do południa przemieni się w zwyczajną wodę. Pogoda taka, że psu nie chce się spacerować (pół husky - rasa co ma wręcz fiksację na punkcie śniegu!), a co dopiero człowiekowi. Ale to dobrze, można z czystym sumieniem w domu pozostać i pograć w coś. Jak się zastanawiacie w co, to znaczy że macie za dużo gier i w głowach się poprzewracało. A tymczasem ja ukończyłem na komplet osiągnięć kolejny tytuł czyli Borderlands Game of the Year Enhanced i życzę przyjemnej lektury!

Drzewiej to bywało...

news_imgs/2022_03_23/Evoland00.jpg

A jak bywało? A no tak... różnie różniście. Czy kiedyś bywało lepiej niż dzisiaj? Wątpię. Umysł ludzki lubi wracać wspomnieniami do wczesnych lat i ze szczególną lubością odtwarzać te milsze wydarzenia z zapisu pamięci. Magdalenki jadane w dzieciństwie wydają się smaczniejsze niż dzisiaj, nawet gdy ich sklad i metoda wyrobu nie uległy zmianie. Stąd też zderzenie z przeszłością może być bolesne. Ewentualnie może być też zabawne. Moja rada? Podchodźmy z dystansem do naszych wspominek - zarówno tych dobrych, jak i złych. Kończąc podchody zapraszam do mojej recenzji Evoland Legendary Edition. Przyjemnej wiosny - niech stworzy nam niezapomniane wrażenia!