Arena Albionu (PL)

Wydania
200?()
Ogólnie
Kolejny tekstowy mmorpg oparty o przeglądarkę, choć tym razem są już zaczątki grafiki. Klimat: średniowiecze, niezbyt wiele walk, postawiono bardziej na realizm niż fantastykę.
Widok
tekst, delikatna grafika
Walka
turówka
Recenzje
Pawcio
Autor: Pawcio
11.04.2007

Ech, uwziąłem się na te tekstowe MMORPG, ale dziś udowodnię, że szukanie dobrego rogalika opłacało się. Gra którą wam zaprezentuję jest naprawdę godna na zajmowanie miejsca na tej stronce:-) Wszystko ok, ale jaka to gra? Potrzymam was trochę w niepewności. Dodam że gra jest polską produkcją święcącą sukcesy również za naszą południową granicą! Panie i panowie, przed wami Arena Albionu.

Cóż, ktoś powie że takich gier jest masa (i ma rację) i są żałosne, ale z Areną Albionu jest inaczej. Już sama tematyka gry sprawia że chcemy w nią grać. Rzecz dzieje się w średniowiecznym świecie, gdzie waleczni rycerze, wojowniczy samurajowie czy dzicy Arabowie to codzienność. Dodam że w grze nie występuje magia, a i fantastycznych potworów nie jest tu dużo. Nareszcie! Coś innego! Fabuła to tradycja (czyli nie ma jej) ale spoko - ją tworzymy sobie sami. Do Albionu przybywa młody rycerz, który marzy o zawojowaniu świata. Już sam początek strasznie napawa optymizmem na kolejne minuty obcowania z grą. Otóż wybieramy herb naszego rodu! To naprawdę fajna, ciekawa i niespotykana rzecz. To właśnie z nim będziemy kojarzeni przez całą naszą grę.

No, ale jak ma się sama gra? Tutaj też nie jest źle. Zaczynamy zabawę w osadzie i... nie mamy pojęcia co dalej! Jest tyle lokacji do zwiedzenia a na dodatek (uwaga, uwaga) są one przedstawione graficznie! Grafika w rogalikach. Nie sądziłem że się tego doczekam:D. Nasz bohater również jest graficznie przedstawiony. Oczywiście wszystko jest uproszczone, ale nawet taka uboga oprawa sprawia, że nawet gracze z mniejszą wyobraźnia utożsamiają się ze swoim średniowiecznym bohaterem.

Opcji w grze jak już wcześniej wspomniałem jest bardzo wiele. Możemy pójść na arenę aby powalczyć z innymi graczami i obłowić się i kasą i ekwipunkiem. Praca też się znajdzie. Na początku pracujemy tylko jako parobek, ale jeżeli nabędziemy doświadczenia stajemy się czeladnikiem, który może wyrabiać sobie różne przedmioty. Co do ekwipunku... No tu jest bardzo dużo opcji. Zakładamy na siebie tarcze, zbroje, nagolenniki itp. Tu jest mały błąd ponieważ mimo wielu kategorii uzbrojenia jest mało. Natomiast sposób zdobycia już zasługuje na moje pełne uznanie. Jeden przedmiot trzeba kupić, drugi zdobyć, a trzeci na przykład wyrobić u płatnerza. To strasznie fajne rozwiązanie.

Nie będę tu wymieniał wszystkich aspektów gry, ale dodam że można się ożenić, budować swoje budynki czy śmigać na koniku. W grze nie występuje zbyt dużo potworów do ubicia. Dlaczego? Myślę że twórcy chcieli być oryginalni i nie mieli zamiaru przedstawiać rycerza jako barbarzyńcę, który wybija wszystko po drodze, ale zajmuje się wszystkimi dziedzinami życia średniowiecznego. To sprawia, że gra jest bardzo realistyczna. Fanów diablo może to trochę zranić. Ale i oni zapewne odnajdą się w świecie Albionu, ponieważ walka z graczami na arenie dostarcza naprawdę wiele emocji. Jeżeli kogoś to nie zadowoli to nic strasznego. Można pomóc wieśniakom bronić się przed napadami bandytów czy Arabów.

Jedynym poważniejszym mankamentem jest słaby projekt strony internetowej, który powinien przecież być wizytówką gry. Gdy wchodzimy na nią mieni się nam mętny kolor zielony i... to wszystko. Jeżeli ktoś jest wzrokowcem i nie słyszał o Arenie Albionu nigdy w nią zagra. Mankamentem jest to, że podpisy są w cyrylicy. Dopiero po najechaniu na budynek wyświetla się nam polska nazwa. Nie wiem dlaczego tak się dzieje, ponieważ cała gra jest po polsku.

Arena Albionu jest naprawdę dobrą grą MMORPG. Polecam ją wszystkim, którzy nie mają czasu zbyt długo siedzieć przed komputerem, ale i tym którzy mogą poświęcić się dla tej gry na trochę dłużej. Arena Albionu jest gra bardzo dobrą. Polecam twórcom aby częściej ją aktualizowali ponieważ ma ona w sobie ogromny potencjał!

PLUSY:
+ doskonale przedstawiony świat
+ realistyczna
+ oryginalna!


MINUSY:
- grafika (skoro już jest) mogła by być nieco lepsza
- nie jest to gra dla wszystkich. Fani mało ambitnych erpegów będą zawiedzieni


MOJA OCENA: 8+/10


Obrazki z gry:

Dodane: 13.04.2007, zmiany: 21.11.2013


Dodaj komentarz:

Pytanie kontrolne: kto tu rządzi?